Ոստիկանապետի տեղակալ Վարդան Մովսիսյանը հրավիրվել է ՀՔԾ 01/16/2020   16:35  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով օրերս Հատուկ քննչական ծառայությունում հարցաքննվել է ՀՀ ոստիկանապետի տեղակալ Վարդան Մովսիսյանը։
Փորձեցինք տեղեկությունը ճշտել ՀՔԾ-ից, ինչպես նաև տեղեկանալ՝ մասնավորապես ո՞ր քրեական գործի շրջանակներում է հարցաքննվել և ինչ կարգավիճակով, սակայն ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից տեղեկատվությունը չմեկնաբանեցին։
Նշենք, որ Վարդան Մովսիսյանը ոստիկանապետի տեղակալի պաշտոնում նշանակվել է 2018 թվականի հունիսի 14-ին նախագահի հրամանագրով։ Նախքան այդ պաշտոնը զբաղեցնելը՝ Վարդան Մովսիսյանը զբաղեցրել է ոստիկանության բժշկական վարչության պետի պաշտոնը։
15:23 07/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի պնդումը չի համապատասխանում իրականությանը․ Սարգիս Գրիգորյան
13:16 17/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դա ցինիզմի գագաթնակետն է». Իրավապաշտպանը դժգոհ է ՀՔԾ-ի գործողություններից
17:05 02/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿՀ պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու և պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու վերաբերյալ քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է

Замглавы Полиции Армении Вардана Мовсисяна вызвали в Спецследственную службу 01/16/2020   16:47  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, на днях  в Специальной следственной службе(ССС) Армении был допрошен заместитель начальника Полиции Армении Вардан Мовсисян.
За уточнениями “ФактИнфо” обратилось в ССС. В частности, агентство попыталось разузнать, в рамках какого уголовного дела и в каком статусе был допрошен замглавы Полиции, однако в пресс-службе ведомства воздержались от комментариев.
Вардан Мовсисян был назначен на должность заместителя начальника Полиции Армении 14 июня 2018 года. До этого он занимал пост начальника медицинского управления Полиции.