Դատախազությունը դեմ է «Մարտի 1»-ի գործով բոլոր նյութերը Քոչարյանի փաստաբաններին տրամադրելուն. բողոքը կքննի դատավոր Արմեն Դանիելյանը 01/16/2020   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դատախազությունը բողոքարկել է Մարտի 1-ի մայր գործով բոլոր նյութերը տրամադրելու մասին Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի անդամ Հովհաննես Խուդոյանը։ Նրա փոխանցմամբ՝ բողոքի քննությունը մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դաինելյանին։
Նշենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արման Հովհաննիսյանի նախագահությամբ, բավարարել էր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի բողոքը, որով պաշտպանը պահանջում էր տրամադրել Մարտի 1-ի մայր գործով բոլոր նյութերը, այլ ոչ թե՝ առանձնացված մասը։
15:31 11/01/2020  |  ՀարցազրույցՆերսիկ Նազարյանը՝ «Մարտի 1»-ի գործի մասին. Նա հարցաքննվել է կասկածի շուրջ, բայց շարունակում է մնալ վկա
18:35 25/11/2019  |  Դատական ռեպորտաժներ«Մարտի 1»-ի գործով դատապարտված Մուշեղ Սաղաթելյանն արդարացվեց
18:23 04/10/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԱրշալույս Փայտյան. Նախագահի մտահոգությունն այն էր, որ զինված ուժերը չպետք է քաղաքականությամբ զբաղվեն

Прокуратура обжаловала решение суда о предоставлении адвокатам Кочаряна всех материалов дела “1 марта” 01/16/2020   11:22  |  Лента новостей
Прокуратура обжаловала решение суда о предоставлении всех материалов уголовного дела о событиях 1 марта 2008 года. Жалоба поступила на рассмотрение к судье Апелляционного уголовного суда Армении Армену Даниеляну. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Ованнес Худоян, представляющий интересы второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Отметим, что в поданной жалобе Прокуратура оспаривает решение суда первой инстанции, которым была удовлетворена жалоба Ованнеса Худояна. Отметим, что адвокат требовал предоставить все материалы дела “1 марта”, а не выделенной части.
17:25 09/10/2019  |  Криминальная хроникаКаких-либо следственных действий с участием экс-главы Полиции Армении Алика Саркисяна не проводилось