Միխայիլ Միշուստինը նշանակվեց ՌԴ վարչապետ 01/16/2020   17:32  |  Միջազգային լրահոս
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրեց Միխայիլ Միշուստինին ՌԴ վարչապետ նշանակելու հրամանագիրը։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Ռուսաստանի Դաշնության Սահմանադրության 83-րդ հոդվածի «ա» կետի համաձայն ՝ Միշուստին Միխայիլ Վլադիմիրովիչին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ»,– նշված է հրամանագրում, որն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման օրվանից:
00:23 16/01/2020  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի Սահմանադրության հեղինակը մեկնաբանել է Պուտինի՝ այն փոխելու ծրագիրը
20:33 15/01/2020  |  Միջազգային լրահոսՀայտնի է Ռուսաստանի նոր վարչապետի անունը
22:23 14/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՉիչային «կարեցին» հոդված՝ «օրենքով գողերի» ավանդույթները անմիջապես բանտում պահպանելու համար
21:43 08/01/2020  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը և Էրդողանը համատեղ հայտարարություն են ընդունել՝ Սուլեյմանիի սպանության վերաբերյալ
17:27 15/12/2019  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան հայտարարել է ԱՄՆ-ից Patriot հակաօդային պաշտպանության համակարգեր ձեռք բերելու պատրաստակամության մասին

Путин назначил Мишустина премьер-министром России 01/16/2020 17:37 | Международные новости
Президент России Владимир Путин подписал указ о назначении Михаила Мишустина на пост премьер-министра РФ, сообщает пресс-служба Кремля.
“В соответствии с пунктом «а» статьи 83 Конституции Российской Федерации назначить Мишустина Михаила Владимировича председателем правительства РФ”, - говорится в тексте указа.
Сообщается, что указ вступает в силу со дня его подписания.
Ранее Государственная дума в четверг дала согласие президенту на назначение Михаила Мишустина премьер-министром России.
В среду Дмитрий Медведев заявил президенту Владимиру Путину, что возглавляемое им правительство в полном составе уходит в отставку. Позже пресс-служба Кремля сообщила, что Путин внес на рассмотрение в Госдуму кандидатуру на тот момент главы ФНС России Михаила Мишустина на должность премьер-министра.