Առաջինը լինելու Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերը նման զավեշտալի դրսևորումներ են ստացել. Արման Սաղաթելյան 01/15/2020   12:55  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի պատմության մեջ որևէ ձևով առաջինը լինելու Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերը նման զավեշտալի դրսևորումներ են ստացել։ Նման գրառմամբ է հանդես եկել ՀՀ ԱԺ Նախկին պատգամավոր, «Քառյակ մեդիա»-ի համահիմնադիր Արման Սաղաթելյանը։
«Ստիպված եմ հիասթափեցնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, քանի որ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ հարցաքննված երկրի գործող ղեկավարը ոչ թե ինքն է, այլ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
2000 թվականին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը քննիչի կողմից հարցաքննվել է և ցուցմունք է տվել Հոկտեմբերի 27-ի գործով:
Ցավում եմ, որ Հայաստանի պատմության մեջ որևէ ձևով առաջինը լինելու Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերը նման զավեշտալի դրսևորումներ են ստացել»,- ֆեյսբուքում գրել է նա։

Арман Сагателян: первым в истории Армении допрошенным действующим главой государства был не Пашинян, а Кочарян 01/15/2020   13:48  |  Комментарий
Бывший депутат Национального Собрания Армении, соучредитель “Каряк медиа” Арман Сагателян напомнил премьер-министру РА Николу Пашиняну, что первым допрошенным действующим главой государства является вовсе не он.
“Вынужден разочаровать премьер-министра РА Никола Пашиняна, поскольку первым в истории Армении допрошенным действующим главой государства является не он, а второй президент РА Роберт Кочарян", - написал Арман Сагателян на своей странице в социальной сети Facebook.
Он напомнил, что в 2000 году президент Республики Армения Роберт Кочарян был допрошен следователем и дал показания по делу 27 октября.
"Сожалею, что усилия Никола Пашиняна каким-либо образом быть первым в истории Армении получили такие смешные проявления”, – написал Арман Сагателян.