«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ է մահացել 12/26/2019   11:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 00։05-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Արթուր Սերգեյի Կարապետյանի (ծնված 1988թ․, նախկինում 5 անգամ դատապարտված) ինքնազգացողության վատթարացման պատճառով կանչվել է շտապօգնություն։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից։
Ժամը 00։20-ի սահմաններում Ա․ Կարապետյանը տեղափոխվել է «Վաղարշապատ» ԲԿ, որտեղ և գրանցվել է նրա կենսաբանական մահը։ Նախնական ախտորոշումը՝ սրտի հանկարծակի կանգ։
Դատապարտյալի մահվան պատճառը ճշտելու նպատակով կատարվում է քննություն, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

В Армении скончался 31-летний рецидивист 12/26/2019   11:23  |  Криминальная хроника
Содержавщийся в уголовно-исполнительном учреждении “Армавир” Министерства юстиции Армении заключенный скончался  в Армении в ночь на 26-е декабря.
“Около 00:05 ввиду ухудшения самочувствия содержащегося УИУ ”Армавир” осужденного Артура Сергеевича Карапетяна 1988 года рождения(ранее судимого 5 раз) была вызвана “Скорую помощь”, - говорится в сообщении Уголовно-исполнительной службы Минюста РА.
Примерно в 00:20 А.Карапетян был доставлен в медцентр “Вагаршапат”, где была констатирована его биологическая смерть. Предварительный диагноз – внезапная остановка сердца.
Для установления причины смерти заключенного ведется следствия, назначена судебно-медицинская экспертиза.