Կենտրոն հեռուստաընկերության լրագրողի վրա հարձակման դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 12/25/2019   11:09  |  Քրեական խրոնիկոն
Կենտրոն հեռուստաընկերության լրագրողի վրա  իրականացված հարձակման դեպքի առթիվ ոստիկանության Մասիսի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանն ասաց, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 19։00-ին լրագրողը հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ Հովտաշեն գյուղի ձկնաբուծարաններից մեկում խոչընդոտել են իր մասնագիտական գործունեությանը. «Նրա փոխանցմամբ քաշքշել են իրեն, վնասել են տեսախցիկը և լուսավորության սարըք։ Ձեռնարկված միջոցառումների շրջանակներում ինքնակամ բաժին է ներկայացել մեկ անձ, ով տվել է խոստովանական բացատրություն»,-հավելեց Զարզանդ Գաբրիելյանը։
14:58 15/12/2019  |  Միջազգային լրահոսԿյանքից հեռացել է ԽՍՀՄ տեղեկատվության և մամուլի նախկին նախարար Միխայիլ Նենաշևը
21:26 06/12/2019  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերի բազայում կրակոցների հետևանքով մահացել է երկու մարդ
21:08 27/11/2019  |  ԱնցուդարձԽոզը հարձակվել է լրագրողի վրա ուղիղ եթերի ժամանակ և կծոտել նրան (տեսանյութ)
17:01 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս մոտեցումը գնահատում ենք որպես խտրական վերաբերմունք ԶԼՄ-ների նկատմամբ. ԽԱՊԿ հայտարարությունը
18:11 06/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Հալելի»-ի վրա հարձակման կապակցությամբ ոստիկանությունը քրեական գործ է հարուցել
15:17 06/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍանձե՛ք այս ամենաթողությունը և կարգի՛ հրավիրեք այս «ջահելներին». Փաստաբանը` խմբագրության դեմ ոտնձգության մասին
20:13 05/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբեմնի լրագրող-խմբագիր վարչապետը թիրախավորում է ընդդիմադիր կեցվածք ունեցող լրատվամիջոցներին. «Հայելի»
18:57 05/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայելի» ակումբի վրա արձակումը՝ իշխանությունների անթույլատրելի բառապաշարով ելույթների հետևանքն է

Полиция Армении готовит материалы по факту нападения на журналиста телекомпании “Кентрон” 12/25/2019   11:37  |  Криминальная хроника
Масисский отдел Полиции Армени готовит материалы по факту нападения на журналиста телекомпании “Кентрон”.
Как сообщил “ФактИнфо” сотрудник пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян, 24-го декабря в 19:00 журналист подал заявление о воспрепятствовании его профессиональной деятельности в одном из рыбоводных хозяйств.
“Он сообщил, что его дергали, повредили видеокамеру и осветительный прибор. В рамках предпринятых мероприятий в отдел добровольно явился один человек, который дал признательные объяснения ”, - добавил Зарзанд Габриелян.
13:31 01/03/2018  |  Лента новостейВ Армении вносят ясность в закон об уголовной ответственности за воспрепятствование работе журналистов
15:14 17/11/2017  |  Лента новостейДепутат НС Армении Наира Зограбян предложит ужесточить наказание за воспрепятствование работе журналистов
13:45 09/10/2017  |  Криминальная хроникаПо факту воспрепятствования работе журналиста возбуждено уголовное дело – Генпрокуратура Армении
12:07 11/11/2016  |  Криминальная хроникаСуд в Ереване рассмотрит дело о воспрепятствовании работе журналиста сайта «news.am» в ходе июльский событий в Сари тахе
16:23 21/10/2016  |  Криминальная хроникаВ Специальной следслужбе Армении обещают компенсацию за видеокамеру, потерянную во время июльских событий в квартале Сари тах