ՈւԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանը ապօրինի բերման է ենթարկել ընգծված ռեպրեսիվ եղանակով. հայտարություն 12/24/2019   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՊՀ ուսանողական խորհուրդը լրջորեն անհանգստացած է ՈւԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանին ապօրինի բերման ենթարկելու փաստով և բերման ենթարկելու ընգծված ռեպրեսիվ եղանակով: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ուսխորհուրդը։
Հայտարության մեջ ասված է.
«Մասնվորապես նրան ազատությունից զրկել են մի դեպքի կապակցությամբ, որի ժամանակ նա գտնվել է այլ վայրում` մասնակցելով ՈՒԽ կազմակերպած հրապարակային միջոցառման: Հատկապես տարակուսելի է ՈւԽ նախագահին բերման ենթարկելու եղանակը: Նա ազատությունից զրկվել է ԵՊՀ վարչական շենքի տարածքում և ԵՊՀ բազմաթիվ աշխատակիցների և ուսանողների աչքի առջև, բազմաթիվ ոստիկանների ուղեկցությամբ ձեռնաշղթաներով տեղափոխվել է Ոստիկանության բաժին: Նրա հետ փաստացի վարվել են իբրև վտանգավոր հանցագործի, ինչը վնասում է ոչ միայն Դավիթ Ափոյանի,այլ նաև ԵՊՀ ՈւԽ-ի` որպես կարևոր ուսանողական կառույցի բարի համբավին: Այս ամենի կապակցությամբ ակնկալում ենք պատկան մարմինների մանրամասն և հրապարակային պարզաբանումը»։

Студсовет ЕГУ назвал привод Давида Апояна в Полицию подчеркнуто репрессивным и потребовал объяснений 12/24/2019   16:37  |  Лента новостей
Студенческий совет Ереванского государственного университета(ЕГУ) серьезно обеспокоен фактом незаконного привода председателя студсовета Давида Апояна подчеркнуто репрессивнным способом. Об этом говорится в заявлении студенческой структуры.
“В частности, его лишили свободы в связи с инцидентом, во время которого он находился в другом месте, где участвовал в публичном мероприятии, организованном студенческим советом. Особое недоумение вызывает способ привода председателя студсовет: он был лишен свободы на административной территории Ереванского государственного университета на глазах у многочисленных сотрудников и студентов ЕГУ, его в сопровождении многочисленных полицейских в наручниках увезли в полицейский отдел. С ним фактически обращались как с опасным преступником, что вредит доброй репутации не только Давида Апояна, но и студсовета как важной студенческой структуры. В этой связи ожидаем от компетентных органов детальных и публичных объяснений”, - говорится в заявлении.