Վերաքննիչ դատարանում մեկնարկեց Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու գործով դատական նիստը. Ռ. Քոչարյանը ներկա է նիստին 12/18/2019   14:02  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ մեկնարկեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու գործով դատական նիստը։ Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա է նիստին։ Նրան նիստերի դահլիճում դիմավորեցին ծափահարություններով։
Հիշեցնենք, որ նախորդ դատական նիստին Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա չէր, քանի որ գտնվում էր բժշկական կենտրոնում։ Հ.Ալումյանը հրապարակեց Ռ.Քոչարյանի դիմումն առ այն, որ տեղյակ է նիստի մասին, բայց չի կարող մասնակցել եւ խնդրում է իր բացակայությամբ շարունակել այն։

Апелляционный суд продолжает слушания по жалобе защиты на отказ освободить Кочаряна из-под стражи 12/18/2019   14:22  |  Суд по делу второго президента РА
В Апелляционном суде под председательством судьи Лусине Абгарян продолжаются слушания по жалобе защиты на решение суда общей юрисдикции об отказе в освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог. На заседании суда присутствует Роберт Кочарян. Его в зале суда приветствовали аплодисментами.
Напомним,  Роберт Кочарян на смог участвовать на предыдущем заседании, поскольку находился в медцентре. Адвокат Айк Алумян зачитал заявление Кочаряна, в котором он просил суд рассмотреть жалобу в  его отсутствие.
На предыдущем заседание защита Кочаряна потребовала отвода судьи Лусине Абгарян. С соответствующим ходатайством на предыдущем заседании суда выступил адвокат экс-президента Арам Вардеванян. Апелляционный суд сегодня отклонил ходатайство защиты Кочаряна.