Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, գնդացիրներից կրակել է Տավուշի ուղղությամբ 12/18/2019   09:29  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երեկ կեսգիշերին մոտ Ադրբեջանական ԶՈւ-երը շարունակել են կրակել ՀՀ Տավուշի մարզի Իջևան-Նոյեմբերյան մայրուղու և Կոթի գյուղի ուղղությամբ  հատվածներում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Երեկ կեսգիշերին մոտ Ադրբեջանական ԶՈւ-երը շարունակել են կրակել ՀՀ Տավուշի մարզի նշված հատվածներում։ ՀՀ ԶՈւ-երի պատասխան կրակից հետո միայն դադարել են գործողությունները։
Կիրառվել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, գնդացիրներ։
Կորուստներ չկան», - հայտնել է Ա.Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ դեկտեմբերի 17-ին` ժամը 22:00-22:30-ի սահմաններում Ադրբեջանական ԶՈւ-երը կրակ են բացել Իջևան-Նոյեմբերյան մայրուղու և Կոթի գյուղի ուղղությամբ: ՀՀ ԶՈւ-երի պատասխան կրակից հետո հակառակորդը դադարեցրել է կրակը:
12:49 14/12/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 140 անգամ
12:56 07/12/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն7 օր առաջնագծում
13:12 30/11/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 220 անգամ
12:36 23/11/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 140 անգամ
12:29 16/11/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 210 անգամ
13:42 09/11/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 200 անգամ
00:12 05/11/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրծրուն Հովհաննիսյանը՝ «Էրբունի» օդանավակայանում անգարի տանիքի հրդեհի վերաբերյալ
14:39 03/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶՈւ-երին սնունդը մատակարարում են 1 անձի համար 3000 դրամ հաշվարկով․ Արծրուն Հովհաննիսյան
14:04 02/11/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 150 անգամ

Азербайджанские ВС открыли стрельбу по межгосударственной трассе и селу в Армении: огонь противника был подавлен 12/18/2019   09:31  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС накануне открыли огонь в направлении межгосударственной трассы Иджеван-Ноемберян и села Коти. Об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Обстрел велся между 22:00 и 22:30.
"После ответного огня армянских ВС противник прекратил обстрел. Потерь со стороны ВС Армении нет", - написал Ованнисян.
Утром в среду Ованнисян сообщил, что азербайджанские ВС накануне около полуночи продолжили стрельбу по указанным ранее участкaм Тавушской области Армении
Oн рассказал, что только после ответного огня со стороны ВС Армении противник прекратил свои действия.
"Были применены огнестрельное оружие различного калибра, пулеметы. Потерь нет", - написал он на своей странице в соцсети Facebook.