ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ 12/16/2019   10:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը: Այս մասին հայտնում են Ազգային անվտանգության մամուլի ծառայությունից։
Նիստին ներկա էին ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները և դեպարտամենտների ղեկավարները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել ՀՀ անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելուն, ինչպես նաև՝ ժամանակակից մարտահրավերներին հակազդելուն վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների և  քննարկումների արդյունքները՝ Էդուարդ Մարտիրոսյանի կողմից դեպարտամենտների ղեկավարներին տրվեցին համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ:

В Службе нацбезопасности Армении состоялось заседание Совета при директоре ведомства 12/16/2019   11:46  |  Лента новостей
В Службе национальной безопасности Армении состоялось заседание Совета при директоре СНБ под председательством временно исполняющего обязанности главы СНБ, полковника  Эдуарда Мартиросяна.
Как сообщает пресс-центр СНБ, на заседании присутствовали заместители директора и руководители департаментов.
В повестку дня заседания были включены вопросы, касающиеся повышения эффективности работ для нейтрализации угроз, направленных против безопасности Армении, а также противодействия современным вызовам.
Подводя итоги представленных по вопросам повестки докладов и обсуждений, Эдуард Мартиросян дал соответствующие указания и поручения руководителям департаментов.