Բակո Սահակյանը Բերձորում Քաշաթաղի բուժմիավորման նորակառույց շենքի բացման որ արարողության է մասնակցել 12/16/2019   17:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին Բերձոր քաղաքում մասնակցել է Արցախ Բունիաթյանի անվան Քաշաթաղի շրջանային բուժմիավորման նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջաններում առողջապահական ժամանակակից ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը պետության սոցիալ-տնտեսական կարեւոր առաջադրանքներից է, եւ այս ուղղությամբ աշխատանքները լինելու են հետեւողական:
Նույն օրը հիվանդանոցի բակում բացվել է ԼՂՀ վաստակավոր բժիշկ Ա. Բունիաթյանի կիսանդրին: Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել անվանի բժշկի ներդրումը Քաշաթաղի շրջանի զարգացման գործում՝ նշելով, որ նրա հիշատակը վառ կմնա սերունդների հիշողության մեջ:

Президент Арцаха: расширение и модернизация современной сети здравоохранения в районах является важной социально-экономической задачей 12/16/2019   18:21  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 16 декабря  принял участие в торжественной церемонии открытия нового здания Кашатагского районного медобъединения имени Арцаха Буниатяна в городе Бердзор. Об этом сообщает пресс-лужба президента Арцаха.
Глава государства отметил, что расширение и модернизация современной сети здравоохранения в районах республики является важной социально-экономической задачей и работы в этом направлении будут носить последовательный характер.
В тот же день во дворе больницы был открыт бюст заслуженного врача НКР Арцаха Буниатяна. Президент Саакян высоко оценил вклад известного врача в дело развития Кашатагского района, отметив, что его деятельность навсегда сохранится в памяти поколений.