Ընկերության տնօրենը կեղծել է պաշտոնական փաստաթղթեր 12/12/2019   16:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով հանցավորության դեմ ուղղված և օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների անշեղ իրականացմանը, ձեռնարկված լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է իրացնելու նպատակով իրավաբանական փաստ հաստատող, իրավունք վերապահող պաշտոնական կեղծ փաստաթղթերի պատրաստման և իրացման դեպք: Այս մասին տեղեկացանք Ազգային անվտանգության մամուլի ծառայությունից։
Այսպես, իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ՀՀ-ում գործող ՍՊ ընկերության տնօրենը, իրացնելու նպատակով, պատճենահանման եղանակով կեղծել է իրավաբանական փաստ հաստատող, իրավունք վերապահող պաշտոնական փաստաթղթեր` «գազաբալոնային տեղայակայանքով ավտոմեքենա վարելու» իրավունքի և «ավտոտրանսպորտային միջոցի վրա տեղակայված գազաբալոնային համակարգի համապատասխանության» վկայականներ, որոնք, յուրաքանչյուրը 2500 ՀՀ դրամով, իրացրել է ավտոմեքենա ձեռք բերելու նպատակով ՀՀ ժամանած ՌԴ և Ղազախստանի քաղաքացիներին`  առանց վերջիններիս ավտոտրանսպորտային միջոցների վրա գազաբալոնային համակարգեր տեղադրելու:
Բացի այդ, ավտոմեքենաների ներկրմամբ զբաղվող մեկ այլ ՀՀ քաղաքացի քննությամբ դեռ չպարզված անձից ձեռք է բերել կեղծ տեխզննման կտրոններ` յուրաքանչյուրի համար վճարելով 1000 ՀՀ դրամ, որոնք, յուրաքանչյուրը 4000 ՀՀ դրամով, իրացրել է ավտոմեքենա ձեռք բերելու նպատակով ՀՀ ժամանած ՌԴ և Ղազախստանի քաղաքացիներին:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով։
09:26 12/12/2019Ընդդիմադիր Փաշինյանը քննադատում էր համայնքների խոշորացումը, հիմա պատրաստվում են խոշորացման նոր փուլին. «Փաստ»
20:03 11/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը ՀԲ տարածաշրջանային տնօրենի հետ քննարկել է համագործակցության օրակարգը

Директора компании в Армении заподозрили в подделке официальных документов 12/12/2019   17:31  |  Криминальная хроника
Службa национальной безопасности (СНБ) Армении раскрыла случай изготовления и сбыта фальшивых официальных документов, подтверждающих юридический факт и предоставляющих права.
Выяснилось, что директор действующего в Армении ООО посредством ксерокопирования в целях сбыта подделал официальные документы, подтверждающие юридический факт и предоставляющие права. Речь идет о свидетельстве о праве на вождение автомобиля с газобаллонным оборудованием и сертификате о соответствии газобаллонной системе на автотранспортном средстве, которые он продал каждый за 2500 драмов гражданам России и Казахстана, прибывшим в Армению с целью приобретения автомобиля без установки ими газобаллонных систем на машинах.
Кроме того, как отмечается в сообщении, еще один гражданин Армении, занимающийся импортом автомобилей, приобрел у не установленных следствием лиц липовые талоны техосмотра, заплатив за каждый по 1000 драмов,  которые впоследствии перепродал каждый по 4000 драмов гражданам РФ и Казахстана, прибывших в страну с целью покупки автомобиля.
По данному факту в следственном департаменте СНБ возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК Армении. Ведется предварительное  следствие.