ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավարին 12/10/2019   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար տիկին Քլեր Մեյթրոի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանական կողմում անազատության մեջ գտնվող ՀՀ քաղաքացիներ Արայիկ Ղազարյանի և Կարեն Ղազարյանի ճակատագրերը, կարևորվել է Երևանում և Բաքվում Կարմիր Խաչի գրասենյակների համակարգված գործունեությունը՝ նրանց համար կանոնավոր տեսակցությունների և ընտանիքների հետ նամակագրության հնարավորությունների ապահովման նպատակով:
Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ փոխգործակցության և համատեղ ջանքերի նշանակությունը՝ ՀՀ քաղաքացիների անազատության մեջ գտնվելու խնդրի վերջնական հանգուցալուծման և նրանց շուտափույթ հայրենադարձման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության արդյունքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելուն ուղղված հարցեր, ՀՀ գերիների, պատանդների, անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի և ԿԽՄԿ-ի միջև աշխատանքների համակարգմանն առնչվող այլ խնդիրներ:
10:49 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Ղրղզստանում է
19:06 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայ վիրավոր հերոսների հիմնադրամի տնօրենին
14:58 23/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է բարերար Վիգեն Կարապետյանին
16:06 20/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Անջեյ Կասպրշիկին
17:02 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
16:19 08/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում
17:47 06/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
17:43 06/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Վրաստան
14:18 04/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնկալում եմ քննիչ հանձնաժողովի ստեղծում նաև Ադրբեջանում. Տոնոյան
13:34 04/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄտքում 4 երկիր պահեք. արդիականացված զինատեսակները որ երկրներից են բերվում

Министр обороны Армении принял главу делегации Международного комитета Красного Креста 12/10/2019   16:25  |  Лента новостей
Председатель Комиссии РА по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших, министр обороны Армении Давид Тоноян 10 декабря принял делегацию Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении во главе с Клер Мейтро. Об сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи обсуждались судьбы граждан Армении Араика Казаряна и Карена Казаряна, находящихся в заключении на азербайджанской стороне, была отмечена важность скоординированной деятельности офисов Красного креста в Ереване и в Баку с целью обеспечения регулярных свиданий с ними и возможностями переписки с семьями.
Давид Тоноян подчеркнул значимость сотрудничества с Международным комитетом Красного креста и совместных усилий по окончательному решению проблемы нахождения граждан РА в заключении и их скорейшему возвращению.
Собеседники обсудили также и вопросы, касающиеся выяснения судьбы без вести пропавших в результате нагорно-карабахского конфликта лиц, а также  координации работ между комиссией РА, занимающейся вопросами пленных, заложников и без вести пропавших, и МККК.