Ռուսաստանի տարածքում վերացվել է Միհրան Պողոսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը 11/28/2019   19:04  |  Դատական ռեպորտաժներ
Միհրան Պողոսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը վերացվել է։ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-երի հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը «Փաստինֆո»-ին ասաց. «ՀՀ դատախազությունում առկա տեղեկատվության համաձայն Մ. Պողոսյանի նկատմամբ ՌԴ-ում ընտրված խափանման միջոցը վերացվել է»։
Հիշեցնենք, որ Միհրան Պողոսյանի հետախուզման մեջ գտնվելու մասին հայտարարվել էր ապրիլի 15-ին. ՀՔԾ-ի տարածած պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն` քննիչը որոշում էր կայացրել ՀՀ դատական ակտերի նախկին գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով մեղադրյան ներգրավելու մասին: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը:
«Փաստինֆո»-ն հայտնել էր, որ հետախուզման մեջ գտնվող Մ.Պողոսյանը ապրիլի 19-ի երեկոյան ձերբակալվել էր Ռուսաստանում։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նա հայտնաբերվել էր Կարելիայի հանրապետությունում, որտեղ փորձել էր հյուրանոցում սենյակ ամրագրել։ Ավելի ուշ՝ ապրիլի 24-ին, Պողոսյանի փաստաբան Միխայիլ Յամչիտսկին «Ռունա» պարբերականին հայտնել էր, որ իր պաշտպանյալը քաղաքական ապաստան ստանալու խնդրանքով դիմել է ՌԴ-ին:
Օգոստոսին հայտնի դարձավ, որ ՌԴ գլխավոր դատախազությունը մերժել է ՀՀ ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանին Հայաստան արտահանձնելու միջնորդությունը։ Նա Ռուսաստանում ժամանակավոր կացության իրավունք է ստացել։
11:51 05/10/2019  |  ՄամուլՀայտնի է «Քեթրին գրուպ»-ի պարտատերերի ցանկը. «Ժողովուրդ»
09:26 03/10/2019  |  ՄամուլՄիհրան Պողոսյանին պատկանող «Կեչառիս Հոթելը» խոշոր պարտք ունի. «Ժողովուրդ»
09:20 27/09/2019  |  ՄամուլՆոր մանրամասներ Միհրան Պողոսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով․ «Ժողովուրդ»
16:08 20/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄիհրան Պողոսյանի մեղադրանքը լրացվել է. ՀՔԾ-ն նրան ավելի քան 1 մլն դոլար լվանալու մեղադրանք է առաջադրել
14:13 18/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄիհրան Պողոսյանի գրասենյակը հայտարարությամբ է հանդես եկել
13:06 19/08/2019  |  ՔաղաքականԱյս իշխանությունն է՝ իր հանդեպ Մոսկվայի ակնհայտորեն անհարգալից վերաբերմունքի մեղավորը. Հայկ Մարտիրոսյանը՝ Միհրան Պողոսյանին չարտահանձնելու ՌԴ որոշման մասին
15:35 17/08/2019  |  ՔաղաքականՔաղաքական ապտակ Ռուսաստանից. ըստ քաղաքագետի, Մոսկվան հասկացրեց, որ չի վստահում Փաշինյանին
11:11 17/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌԴ-ն մերժել է Միհրան Պողոսյանին Հայաստան արտահանձնելու միջնորդությունը. Դատախազություն
13:20 24/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄիհրան Պողոսյանը չի հայտարարագրել պատգամավոր լինելու ընթացքում ձեռք բերած անշարժ գույքը

В России отменили меру пресечения в отношении экс-главы СПИСА Армении Миграна Погосяна 11/29/2019   00:10  |  Судебный репортаж
В России отменили меру пресечения в отношении бывшего главы Службы принудительного исполнения судебных актов, экс-депутата парламента Миграна Погосяна. Об этом сообщил советник генерального прокурора Армении Гор Абрамян.
"Согласно имеющейся в Генпрокуратуре информации, избранную в России в отношении М. Погосяна меру пресечения отменили", - сообщил он агентству "ФактИнфо".
15 апреля Специальная следственная служба Армении сообщила о привлечении Миграна Погосяна в качестве обвиняемого по пункту 1 части 3 статьи 179("Присвоение или растрата в особо крупных размерах") и части 2 статьи 308("Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшие по неосторожности тяжкие последствия") УК РА. В отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Погосян был объявлен в розыск.
Как ранее сообщило “ФактИнфо”, Мигран Погосян был задержан 19-го апреля вечером в Карелии во время регистрации в гостинице. 24 апреля адвокат Миграна Погосяна сообщил "Руне", что его подзащитный обратился к властям РФ с просьбой о предоставлении политического убежища.
В августе стало известно, что Генеральная прокуратура РА отклонила ходатайство об экстрадиции Миграна Погосяна. Он получил право на временное проживание в России.