Մեծագույն հարգանք վաստակի հանդեպ և ամենաջերմ հուշեր.նախագահ Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի Գոհար Վարդանյանի հուղարկավորության արարողությանը 11/28/2019   16:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 29-ին Մոսկվայում կմասնակցի լեգենդար հետախույզ Գոհար Վարդանյանի հուղարկավորության արարողությանը:
Արմեն Սարգսյանը անձամբ էր ճանաչում տիկին Գոհարին և նրա ամուսնուն՝ հետախուզության լեգենդ Գևորգ Վարդանյանին։
Վարդանյանների և Սարգսյանների ընտանիքները երկար տարիներ ջերմ հարաբերություններ ունեին, նրանց կապում էր մեծ բարեկամությունը։ Արմեն Սարգսյանը հնարավորության դեպքում մշտապես այցելում էր Գոհար և Գևորգ Վարդանյաններին։
Նախագահ Սարգսյանը չափազանց բարձր է գնահատում Վարդանյան ամուսինների վաստակը հետախուզության ոլորտում և իր հանդիպումների, զրույցների ու ելույթների ժամանակ հաճախ էր նրանց օրինակով նշում, թե ինչ է նշանակում հայրենիքին ծառայելը, հայրենիքից հեռու ապրելով ՝ հայրենիքը սիրելը և երբեք հայրենիքը չմոռանալը, ինչ է նշանակում Հայաստանում այնքան էլ երկար չլինելով՝ Հայաստանն այդքան շատ սիրելն ու հայ մնալը։
Երբ այս տարի գարնանը Հանրապետության նախագահը Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանում մասնակցել էր լեգենդար հետախույզներ Գոհար և Գևորգ Վարդանյանների անվան լսարանի բացման արարողությանը, հենց լսարանից հեռախոսազրույց էր ունեցել Գոհար Վարդանյանի հետ՝ վերահաստատելով իր ջերմ զգացումները Վարդանյանների հանդեպ։
17:25 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին
12:12 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ալբանիայի նախագահին
15:55 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳոհար Վարդանյանը հայրենիքին անձնվիրաբար ծառայելու ու ընտրած գործին անձնուրաց նվիրումի վառ օրինակ է. նախագահ Արմեն Սարգսյանի ցավակցական հեռագիրը
18:12 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռումինիայի նախագահին
15:21 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Հախնազարյանին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում:
15:13 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահի հրամանագրով Անի Աթանեսյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր
15:01 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՋոն Հայրապետյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր

Величайшее уважение к заслугам и самые тёплые воспоминания: президент Армении примет участие в церемонии похорон Гоар Вартанян 11/28/2019 17:29 | Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян 29 ноября в Москве примет участие в церемонии похорон легендарной разведчицы Гоар Вартанян. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян был лично знаком с госпожой Гоар и её супругом, легендой разведки Геворком Вартаняном.
Семьи Вартанянов и Саркисянов долгие годы связывали тёплые отношения и большая дружба. Армен Саркисян по возможности всегда посещал Гоар и Геворка Вартанянов.
Президент Саркисян чрезвычайно высоко ценит заслуги супругов Вартанянов в сфере разведки и во время своих встреч, бесед и выступлений часто на их примере отмечал, что означает служить родине, живя вдали от родины: любить родину и никогда не забывать о родине, что означает, бывая в Армении не столь долго, так сильно любить Армению и оставаться армянами.
Когда весной этого года президент принял участие в церемонии открытия в Ереванском государственном университете языков и социальных наук имени В.Я.Брюсова аудитории имени легендарных разведчиков Гоар и Геворка Вартанянов, он прямо из аудитории поговорил по телефону с Гоар Вартанян, подтвердив свои тёплые чувства к Вартанянам.