ՀՔԾ-ն 48 ժամ է տվել ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանին՝ ներկայանալու համար 11/25/2019   18:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Գևորգ Կոստանյանին «Մարտի 1»-ի գործով որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում է կայացվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինե Օհանջանյանը։
ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 203֊րդ հոդվածի 1֊ին մասի կարգով նրան առաջարկվել է 48 ժամվա ընթացքում ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին՝ մեղադրանք առաջադրելու համար»,- ասաց նա։
Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 26-ին ՀՔԾ-ն հաղորդագրություն տարածեց ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրելու վերաբերյալ, որտեղ նշվում էին նաեւ Գևորգ Կոստանյանի եւ նախկին փոխոստիկանապետ Գեւորգ Մհերյանի անունները:
17:00 18/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵկել է ժամանակը, թող գա և պատասխան տա նախաքննական մարմնի հարցերին. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Գեւորգ Կոստանյանին
10:11 08/11/2019  |  Մամուլ«Մարտի 1-ի» գործով ՀՔԾ-ն Ալիկ Արզումանյանին հարցաքննության է կանչել, հետո փոշմանել. թիրախում է Տիգրան Թորոսյանը. «Փաստ»
09:34 08/11/2019  |  ՄամուլՄարտի 1-ի զոհերի իրավահաջորդներից եւ տուժածներից 41-ին փոխհատուցել են. «Ժամանակ»
09:31 24/10/2019  |  ՄամուլՀաց բերո՞ղն էր Կոստանյանի հրաժարականի պատճառը․ ովքե՞ր են պատասխանատուները. «Ժողովուրդ»
09:44 22/10/2019  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը Մոսկվայում հանդիպել է ՌԴ գլխավոր դատախազին. Ընթրել են կանանց հետ. «Փաստ»
10:22 18/10/2019  |  Մամուլ«Այստեղ նրբություն կա». Գևորգ Կոստանյանը կխոսի Հրայր Թովմասյանի քրեական հետապնդման մասին. «Հրապարակ»

Бывший генпрокурор Армении Геворк Костанян привлечен в качестве обвиняемого по делу 1 марта 11/26/2019 00:14 | Криминальная хроника
Бывший генеральный прокурор, экс-депутат Национального Собрания Армении от Республиканской партии Геворк Костанян привлечен в качестве обвиняемого по уголовному делу о событиях 1 марта 2008 года. Об этом сообщила агентству "ФактИнфо” пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.Экс-начальнику Полиции Армении предъявлено обвинение по делу о событиях 1 марта"В соответствии с частью 1 статьи 203 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения ему предложено в течение 48 часов явиться в осуществляющий производство орган для предъявления обвинения", - сказала она.
Напомним, 26-го сентября ССС распространила заявление, в котором сообщила о предъявлении обвинения экс-главе Армении Алику Саркисяну; в нем муссировались также имена Геворка Костаняна и бывшего заместителя начальника Полиции Геворка Мгеряна.