Մոսկվայում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Լևոն Սարգսյանը «Ալրաղացի Լյովիկը» 11/22/2019   10:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության, Ռուսաստանում Հայաստանի ոստիկանության ներկայացուցչության և ՌԴ ՆԳՆ համապատասխան ստորաբաժանումների համատեղ իրականացված լայնածավալ օպերատիվ-որոնողական աշխատանքի արդյունքում նոյեմբերի 21-ին ՌԴ Մոսկվայի մարզի Զելենոգրադ քաղաքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-2-րդ կետերի և 223-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով 2018 թվականի հոկտեմբերի 1-ից հետախուզվող, Երևանի բնակիչ, 1968 թվականին ծնված Լևոն Հրաչյայի Սարգսյանը:
Ներկայումս լուծվում է նրա արտահանձնման հարցը:
09:39 17/07/2015  |  ՄամուլԱլրաղացի Լյովիկի ընկերությունը կրկին տուգանվել է. «Ժողովուրդ»
09:25 10/06/2015  |  ՄամուլԱլրաղացի Լյովիկին, խոզերին չհայտատարագրելու համար, տուգանել են. «Ժողովուրդ»
09:34 01/05/2015  |  ՄամուլԱլրաղացի Լյովիկին պատկանող ռեստորանը փակվել է. «Չորրորդ իշխանություն»
08:42 10/03/2015  |  Մամուլ«Գոլդեն Պալաս» խաղատան աշխատակիցներին աշխատավարձ չի վճարվել անցյալ տարվա սեպտեմբերից. «168 ժամ»
09:14 03/02/2015  |  ՄամուլԱլրաղացի Լյովիկի «Գոլդեն Փելիս» խաղատան աշխատակիցներ դիմել են ՄԻՊ-ին
08:46 14/01/2015  |  ՄամուլԼևոն Սարգսյանին պատկանող խաղատունը սնանկացել է՝ տանուլ տալով արաբ մեծահարուստին. «Հայկական Ժամանակ»

В Подмосковье задержали "Алрахаци Левика" 11/22/2019 10:37 | Криминальная хроника
В городе Зеленограде Московской области 21-го ноября задержали 51-летнего жителя Еревана, экс-депутата парламента Армении. Левона Саркисяна, известного под прозвищем "Алрахаци Левик" ("Левик из мукомольни"). Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Задержание было произведено в результате широкомасштабных оперативно-розыскных работ, проведенных Главным управлением угрозыска Полиции Армении совместно с представителями ведомства в РФ и соответствующими подразделениями МВД РФ.
Левон Саркисян разыскивается с 1-го октября 2018 года по пунктам 1 и 2 части 3 статьи 175(Разбой, совершенный организованной группой в целях хищения имущества в особо крупных размерах") и части 2 статьи 223("Участие в преступном сообществе ") Уголовного кодекса Армении.Установлен заказчик разбойного нападения на дом экс-главы Таможенной службы Армена Аветисяна(Видео)В настоящее время решается вопрос об его экстрадиции.