Դասախոսների հետ հանդիպումից հետո երիտասարդ դաշնակցականները ավելի են համոզվել՝ Արայիկ Հարությունյանը պետք է հրաժարական տա (տեսանյութ) 11/19/2019   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության անդամները շարունակում են նստացույցը ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց։ Նրանք պահանջում են կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը, քանի որ դեմ են նրա վարած քաղաքականությանը։
Այսօր «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում երիտասարդներն անդրադարձել են Հարությունյանի և դասախոսների երեկ տեղի ունեցած հանդիպմանն ու նշել, որ նախարարը փորձել է բուն բովանդակությունը, խնդիրը թողնել և այլ բաներից խոսել։
«Այդ հանդիպումից հետո ավելի քան համոզվեցինք, որ ՀՀ-ում ԿԳՄՍ նախարարն այդպիսին չպետք է լինի։ Այն մեղադրանքներով, ոճով, որ նա խոսում էր դասախոսների, պրոֆեսորների հետ, նրանք մարդիկ են, որ տարիներով սերունդներ են կրթել ու մեծ ներդրում ունեն, սակայն Հարությունյանը նրանց մեղադրում էր՝ որ ժամանակին ինչ-որ ակցիաների չեն մասնակցել, ակտիվիստ չեն եղել։ Նրանք դասախոս են, ակտիվիստ չեն և բոլոր իրավունքներն ունեն չմասնակցելու, չնայած՝ տեղյակ եմ, որ նրանցից շատերը մասնակցել են»,-ասաց ակցիայի կազմակերպիչներից Գոռ Սարգսյանն ու նշեց, որ ինքն ավելի կառուցողական հանդիպում էր ակնկալում։
22:53 18/11/2019  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում խորհրդարանի մոտ բողոքի ցույցերի ցրման տեսանյութը հայտնվել է համացանցում (տեսանյութ)
14:49 18/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրիտասարդների պահանջը նույնն է. ԿԳՄՍ նախարարության շենքի առջեւ անժամկետ նստացույցը շարունակվում է
22:30 17/11/2019  |  Միջազգային լրահոսԹբիլիսիում կրկին բռնկվել են բողոքի ցույցեր (տեսանյութ)
19:01 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային երգ ու պար ԿԳՄՍ նախարարության շենքի առջեւ. նախարարի հրաժարականի պահանջով անժամկետ նստացույցը շարունակվում է
15:34 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴիմում ԱԺ ԲՀԿ և ԼՀԿ խմբակցություններին. ՀՅԴ ՀԵՄ
22:21 14/11/2019  |  Միջազգային լրահոսԹբիլիսիում ցույցեր են բռնկվել՝ սահմանադրությունը փոփոխելու փորձից հետո
15:53 14/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդը հիասթափված է. Արտահերթ ընտրությունների դեպքում իշխանությունները կստանան 25-30 տոկոս ձայն

"Министр не должен быть таким": представители АРФД настаивают на отставке главы Минобразования Армении 11/19/2019   15:14  |  Лента новостей
Члены молодежного союза АРФ “Дашнакцутюн” продолжают сидячий пикет перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта. Они по-прежнему требуют отставки главы МОНКС Араика Арутюняна, поскольку выступают против проводимой им политики.
Молодые люди в беседе с “ФактИнфо” коснулись встречи Арутюняна с преподавателями, указав, что министр пытался обойти саму проблему и стал говорить о других вещах.
“После этой встречи мы еще больше убедились в том, что министр образования, науки, культуры и спорта не должен быть таким”, - заявил один из организаторов акции Гор Саркисян, выразив недовольство манерой общения министра с преподавателями, профессорами, которые внесли огромный вклад в обучение многих поколений.
“Арутюнян их обвиняет в том, они в свое время не приняли участие в какой-то акции, в том, что они не являются активистами. Они - преподаватели, а не активисты и имеют полное право не участвовать, хотя я в курсе, что многие из них принимали участие”, - сказал Гор Саркисян, отметив, что он ожидал более конструктивных переговоров.