Երիտասարդների պահանջը նույնն է. ԿԳՄՍ նախարարության շենքի առջեւ անժամկետ նստացույցը շարունակվում է 11/18/2019   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով նախարարության շենքի առջեւ երիտասարդների անժամկետ նստացույցը, իսկ ԵՊՀ-ում ուսանողների դասադուլը շարունակվում է։
Նստացույցը նախաձեռնել են ՀՅԴ երիտթեւի ներկայացուցիչները։ Հիշեցնենք, ԿԳՄՍ նախարարության առջեւ նստացույց անող երիտասարդները Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջում են հայագիտական առարկաները բուհերում ոչ պարտադիր դարձնելու մտադրության, աղմկահարույց «ՀուԶանք ու Զանգ» ներկայացման եւ «Մել» ֆիլմի ֆինանսավորման համար, որը ծանրորդուհի Մելինե Դալուզյանի սեռափոխության մասին է պատմելու։
ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միությունը դիմել է ՀՀ ԱԺ ԼՀԿ և ԲՀԿ խմբակցություններին՝ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին պաշտոնանկ անելու գործընթաց սկսելու առաջարկով։ Նոյեմբերի 15-ին՝ ուրբաթ օրը, երիտասարդներին էին այցելել ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորներ Արման Աբովյանն ու Գեւորգ Պետրոսյանը։ Երիտասարդները նրանց հանձնեցին խորհրդարանական խմբակցություններին ուղղված իրենց նամակը։ ԲՀԿ-ի դիրքորոշումն,ըստ պատգամավորների, կախված կլինի նաեւ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ ուսանողների եւ դասախոսների ակնկալվող հանդիպման արդյունքներից։
Հավելենք, որ ԵՊՀ ուսխորհուրդը Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպման առաջարկ է արել նախարարին։
Երեկոյան ԿԳՄՍ նախարարության շենքի առջեւ նախատեսվում է թեմատիկ քննարկում եւ Նիկոլ Աղբալյանին նվիրված ֆիլմի դիտում։
22:30 17/11/2019  |  Միջազգային լրահոսԹբիլիսիում կրկին բռնկվել են բողոքի ցույցեր (տեսանյութ)
15:34 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴիմում ԱԺ ԲՀԿ և ԼՀԿ խմբակցություններին. ՀՅԴ ՀԵՄ
22:21 14/11/2019  |  Միջազգային լրահոսԹբիլիսիում ցույցեր են բռնկվել՝ սահմանադրությունը փոփոխելու փորձից հետո
15:53 14/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդը հիասթափված է. Արտահերթ ընտրությունների դեպքում իշխանությունները կստանան 25-30 տոկոս ձայն

В Ереване продолжается бессрочный сидячий пикет с требованием отставки главы Минобразования Армении 11/18/2019 15:24 | Лента новостей
У здания министерства образования, науки, культуры и спорта продолжается бессрочный сидячий пикет, инициированный представителями молодежного крыла АРФД.
В свою очередь студенты Ереванского государственного университет(ЕГУ) бойкотируют занятия.
Напомним, проводящие пикет у здания МОНКС требуют отставки министра Араика Арутюняна из-за проекта об отмене необязательного изучения арменоведческих дисциплин в вузах, показа нашумевшего перформанса “Звонок и волнение” и из-за финансирования фильма “Мел”, повествующего о тяжелоатлетке Мелине Далузян, сменившей пол.
Молодежное крыло АРФД обратилось к парламентским фракциям “Процветающая Армения” и “Просвещенная Армения” с предложением начать процедуру отстранения от должности Араика Арутюняна. 16-го ноября участников акции протеста проведали депутаты Арман Абовян и Геворк Петросян. Молодые люди вручили ими письмо, адресованное парламентским фракциям. Позиция ППА, по словам депутатов, будет зависеть от итогов ожидаемой встречи министра Араика Арутюняна со студентами и преподавателями.
Вечером перед зданием МОНКС планируется тематичексое обсуждение и просмотр фильма, посвященного Никол Агбаляну.