40.000-ից ավելի մարդ ստորագրել է նախագահ Քոչարյանին կալանքից ազատելու հայտարարությունը. Վիկտոր Սողոմոնյան 11/15/2019   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկոտր Սողոմոնյանը չի բացառում, որ նրա աջակիցների պայքարը կարող է վերածվել հասարակական պայքարի։ Այդպիսով իր անհամաձայնությունը հայտնելով, որ Ռ.Քոչարյանի աջակիցների թիվը նվազել է.
«Չեմ կարող այդպես ասել, որովհետև ստորագրահավաքի արդյունքները բոլորովին այլ միտման մասին են խոսում։ 40.000-ից ավելի մարդ ստորագրել է նախագահ Քոչարյանին սատարելու՝ կալանքից ազատելու հայտարարությունը»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է նա։
Ըստ Սողոմոնյանի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության համար պայքարը դադարում է լինել իր զինակիցների և աջակիցների պայքարը և այն կվերածվի հասարակական պայքարի։ «Օրենքով թույլատրված բոլոր քայլերին, միջոցներին դիմելու ենք, բոլոր գործիքները՝ օրենքով նախատեսված և թույլատրված, օգտագործելու ենք նախագահ Քոչարյանին կալանքից ազատելու և ՍԴ որոշման կատարման համար, համաձայն որի՝ քրեական հետապնդումն իր նկատմամբ պետք է դադարեցվի»,- ասաց Սողոմոնյանը։ Սողոմոնյանի կարծիքով՝ Սահմանադրական կարգի տապալման վերաբերյալ գործը մտացածին է և իրավական հիմք չունի, ինչի պատճառով էլ նոր մեղադրանքներ են փորձում հորինել, որպեսզի նրա քանդված դեմոնիզացիան վերականգնվի։ «Տեսնում ենք, որ իշխանություններն ամեն ինչի են պատրաստ, նույնիսկ՝ համագործակցության Նաիրի Հունանյանի հետ»,-ասաց Սողոմոնյանը։
Ինչ վերաբերում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առողջական վիճակին, ապա, Վ.Սողոմոնյանի վստահեցմամբ, այն լավ է. եղել է մեկ խնդիր և այն արդեն լուծվել է։
15:41 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀավատում եմ, որ արցախցին չի ընտրելու նրանց, որոնք Փաշինյանի փեշերի տակ ծվարել են. Հրանտ Մարգարյան (տեսանյութ)
14:16 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄերժե ՛ լ ժարգոնային, գողական աշխարհի խոսքերով հանդես գալը. Լարիսա Ալավերդյանի առաջարկը
13:43 15/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵս նրանց հետ միշտ եմ հանդիպում ունեցել. Մենք միասին պատերազմ ենք անցել. Վազգեն Մանուկյանը՝ իր և նախկինների հետ կապի մասին (տեսանյութ)
14:27 04/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴա իր ապօրինությամբ ճչացող հայտարարություն է եւ արտացոլում է իշխանության մոտեցումը . Վիկտոր Սողոմոնյանը՝ Տիգրան Եգորյանի հայտարարության մասին
16:01 29/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենավատ ձևով օգտագործել են «Մարտի 1»-ի զոհերի հարազատների գործոնը. Սողոմոնյան
14:37 29/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավապահ համակարգը «ճկռել» է Քոչարյանի գործով քաղաքական պատվերի տակ. Սողոմոնյան
11:59 29/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎիկտոր Սողոմոնյանը վերահաստատում է՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվում է վենդետա

Более 40 тыс. человек подписали петицию за освобождение Роберта Кочаряна – Виктор Согомонян 11/15/2019   16:22  |  Лента новостей
Глава офиса второго президента Армении Виктор Согомоняна не исключает, что борьба сторонников экс-главы государства Роберта Кочаряна может перерасти в общественную борьбу, тем самым выразив несогласие с утверждением, что число поддерживающих Р. Кочаряна людей поубавилось.
“Не могу этого утверждать, поскольку итоги  сбора подписей говорят об иной тенденции. Более 40 тыс. человек подписали петицию в поддержку и за освобождение Кочаряна из-под стражи”,- сказал он в беседе с корреспондентом “ФактИнфо”.
По словам Согомоняна, борьба за освобождение Роберта Кочаряна перестает быть борьбой его соратников и сторонников; она перерастет в общественную борьбу.
“Мы предпримем все допустимые законом шаги, воспользуемся всеми предусмотренными законом инструментами для освобождения президента Кочаряна из-под стражи и приведения решения КС в исполнение, согласно которому уголовное преследование в отношении него должно бытть прекращено”, - сказал Согомонян.
По его мнению, дело о свержении конституционного строя надуманное и не имеет под собой правового основания, поэтому и пытаются придумать новые обвинения, чтобы реанимировать провалившуюся демонизацию. “Вы видите, что власти готовы на все, даже на сотрудничество с Наири Унаняном”, - заявил Согомонян.
Что касается состояния здоровья второго президента Армении, то, по словам В. Согомоняна, экс-президент чувствует себя хорошо.