Ժողովուրդը հիասթափված է. Արտահերթ ընտրությունների դեպքում իշխանությունները կստանան 25-30 տոկոս ձայն 11/14/2019   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Որպես հայ, որպես Երևանի բնակիչ չեմ կարող հասկանալ այսօրվա իշխանության քայլերը, ինձ համար դրանք անհասկանալի ու անընդունելի են»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց դերասան Վիգեն Ստեփանյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Կառավարության դիմաց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի պահանջով բողոքի ակցիա էին իրականացնում ՀՅԴ երիտասարդներն ու ԵՊՀ ուսանողները։ Նրանց ակցիային էր միացել նաև դերասան Վիգեն Ստեփանյանը։
Ըստ նրա՝ ամենամեծ խնդիրն այն է, որ եթե Արայիկ Հարությունյանը գնա, ապա ո՞վ կստանձնի նրա փոխարեն այդ պաշտոնը. «Կարծում եմ, որ կադրեր ունենք, բայց հազարավոր պիտակ կդնեն ու կբերեն «իմ մարդու» սկզբունքով. իմ մարդը, իմ նշանակածը պետք է լինի ու վերջ։ Ի՞նչ է այսօր մեր խորհրդարանը, «Իմ քայլը» կստանա այն, ինչ որոշել է, որովհետև ոչ մի այլ դեմ չի ստացվի, ինչքան էլ միանան ընդդիմադիրները»։
Ստեփանյանը կարծում է, որ ժողովուրդը հիասթափված է և եթե հանկարծ արտահերթ ընտրություններ լինեն իշխանությունը 25-30 տոկոս ձայներ կստանա։
«Փաստինֆո»-ի հարցին, թե արդյոք նա եւս պահանջում է Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը՝ դերասանը պատասխանեց. «Ես չեմ հավատում, որ Արայիկ Հարությունյանի գնալով ինչ-որ բան կփոխվի։ Գնաց Մակունցը, եկավ Նազենի Ղարիբյանը, ի՞նչ փոխվեց, ինչ էլ փոխվեց գնաց դեպի վատը, հիմա պաշտոնը ստանձնել է Արաքս Մալյանը, ինչո՞վ է զբաղվելու, հին թերացումները շտկելո՞վ, թե՞ նոր քայլեր անելով»։
Անդրադառնալով «ՀուԶանգ ու Զանգ» ներկայացմանն ու «Մել» ֆիլմին՝ դերասանն ասաց. «Մետրոյի առաջ, իբր, ներկայացում են խաղում ու լուրջ գումար է տրամադրվում։ Այդ գումարով երկու ներկայացում կարող էին բեմադրել, ասենք մանկական որևէ թատրոնում։ Ֆիլմ են ուզում նկարել սեռափոխված ծանրամարտիկի մասին, ընդ որում, երբ լսեցի՝ ֆինանսավորվել է միայն նրա չեմպիոն լինելու հատվածը չգիտեի ծիծաղեի, թե ոչ։ Այսինքն` առանձին-առանձի՞ն ենք նայելու, համասեռամոլները գնալու են առանձին դահլիճում նայեն այն, ինչ իրենց է հետաքրքրում, սպորտի սիրահարներն էլ առանձին դահլիճու՞մ։ Սա այնքան անտեղյակ մարդու կարծիք է, որ չգիտես ոնց վերաբերվես ծիծաղես, տխրես, թե ինչ անես»։
14:19 13/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւսանողները երթով շարժվում են դեպի ԿԳՄՍ նախարարություն
12:56 12/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀաջորդ նախարարի ականջին օղ կլինի և նման քաղաքականություն չի վարի. բողոքի ակցիաները շարունակվում են

Народ разочарован, в случае внеочередных выборов действующая власть наберет 25-30% голосов – Виген Степанян 11/14/2019   16:26  |  Лента новостей
Актер Виген Степанян назвал шаги действующей власти непонятными и неприемлемыми. “Я как армянин, житель Еревана, не могу понять шаги нынешней власти”, - сказал н он журналистам в четверг.
Напомним, представители молодежного крыла АРФ “Дашнакцутюн” и студенты Ереванского государственного университета сегодня перед зданием правительства Армении проводили акцию протеста с требованием отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна. К их акции присоединился и актер Виген Степанян.
По его словам, основной вопрос в том, кто займет этот пост после ухода Араика Арутюняна. “Полагаю, что у нас есть кадры, но на них навесят тысячи ярлыков и приведут “своего человека. Должен быть мой человек, и все”, - сказал он.
Степанян считает, что народ разочарован, и в случае, если вдруг пройдут внеочередные выборы, то власть наберет 25-30% голосов. На вопрос корреспондента “ФактИнфо” о том, требует ли и он отставки Араика Арутюняна, актер заявил: “Я не верю, что уход Араика Арутюняна что-либо изменит. Ушла Макунц, пришла Назени Гарибян. И что изменилось? Если что-то и изменилось, то к худшему. Теперь пост заняла Арак Малян. Чем она займется – устранением прежних упущений или предпримет новые шаги?”
Коснувшись наделавшего шуму перформанса “Звонок и волнение” у станции метро, он заявил, что за эту сумму можно было бы поставить два представления, например, в детском саду.
Что касается фильма “Мел”, повествующей о тяжелоатлетке Мелине Далузян, сменившей пол,  то, по словам актера, когда он услышал о том, что профинансировали лишь ту часть, которая рассказывает о чемпионстве, то не знал смеяться или плакать.