Հաջորդ նախարարի ականջին օղ կլինի և նման քաղաքականություն չի վարի. բողոքի ակցիաները շարունակվում են 11/12/2019   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՊՀ ուսանողներն այսօր վաղ առավոտից շարունակում են դասադուլները։
Այս պահին նրանք մայր բուհում իրազեկման ակցիաներ են իրականացնում, որից հետո կշարժվեն դեպի Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարություն։
Նշենք, որ նրանք դեմ են ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի աշխատելաոճին ու պահանջում են նրա հրաժարականը։
«Բոլորս հասկանում ենք, որ հաջորդ նախարարը լինելու է օրվա իշխանություններից, սակայն գիտակցում ենք, որ հաջորդ նախարարի ականջին օղ կլինի և նման քաղաքականություն չի վարի։ Մենք ձևակերպել ենք հանրային պահանջը և առաջ ենք տանում այն, հաղթելու ենք այս կռվում»,-ասաց ակցիայի կազմակերպիչներից մեկը։
Նշենք, որ իրենց հերթին, ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց ՀՅԴ երիտասարդական միության անդամները շարունակում են նստացույցը։
10:24 12/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը կմասնակցի ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր համաժողովի 40-րդ նստաշրջանին
13:45 11/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրիի ուսանողները միացել են Երեւանում Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողներին

В Ереване продолжаются акции с требованием отставки главы Минобрнауки Армении Араика Арутюняна 11/12/2019 13:06 | Лента новостей
Студенты Ереванского государственного университета сегодня с утра продолжают бойкотировать занятия.
В эти минуты они проводят в ЕГУ акцию по информированию, после чего направятся к зданию министерства образования, науки, культуры и спорта.
Отметим, что демонстранты выступают против методов работы министра Араика Арутюняна и требуют его отставки.
“Все мы понимаем, что следующий министр будет представителем правящей силы, однако при этом мы осознаем, что следующий глава ведомства намотает себе на ус и откажется от ведения подобной политики. Мы сформулировали общественное требование и продвигаем его, и мы победим в этой войне”, - сказал один из организаторов акции.
Отметим, что члены молодежного крыла АРФ “Дашнкцутюн”, в свою очередь, продолжают бессрочный сидячий пикет у здания министерства.