Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից մեր պահանջները չփոխվեցին, Արայիկ Հարությունյանը պետք է հրաժարական տա. Գոռ Սարգսյան 11/11/2019   10:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անկեղծ ասած Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո մեր պահանջների մեջ ոչինչ չփոխվեց։ Արայիկ Հարությունյանը միանշանակ պետք է հրաժարական տա։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՅԴ երիտասարդնական միության կենտրոնական վարչության անդամ Գոռ Սարգսյանը։
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի փոխանցմամբ այժմ ԵՊՀ բանասիրական ֆակուլտետի ուսանողները դասադուլ են իրականացնում։ Նրանց են միացել նաև ՀՅԴ երիտասարդական միության անդամները։ Նշենք, որ վերջիններս դեմ են բուհական ծրագրում «Հայոց լեզու», «Հայ գրականություն» և «Հայոց պատմություն» առարկաները ոչ պարտադիր դարձնելուն։
Գոռ Սարսգայնը նկատեց, որ սա միայն կուսակցական, նեղ շահերի պայքար չէ։ Պահանջը հանրային է. «Մենք ուղղակի ձևակերպել ենք այդ պահանջը և առաջ ենք տանում այն։ Ինչ վերաբերում է Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը, շատ լավ էր, որ հանդիպեցինք, մտքերի փոխանակում եղավ։ Անձամբ երկրի վարչապետին հայտնեցինք մեր պայքարի և պահանջների մասին, բայց հանդիպումից հետո մեր պահանջները չփոխվեցին։ Մենք շարունակելու ենք պայքարը, և Արայիկ Հարությունյանը միանշանակ պետք է հրաժարական տա»,-ասաց Գոռ Սարգսյանը։
Նշենք, որ այժմ ուսանողները քայլերթով շարժվում են դեպի ԵՊՀ գլխավոր մասնաշենք՝ իրազեկման ակցիա իրականացնելու։
09:55 08/11/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը հասկացրեց, որ Արայիկ Հարությունյանին «ժերտվա» չի տալու. «Հրապարակ»
15:33 07/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն արկղերը որ բերել էին, պարտրաստվում եմ լցնել տասնյակ քրեական գործերով. Արայիկ Հարությունյան
13:12 07/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊատրաստ եմ հրաժարական տալ, երբ կկարծեմ, որ լիազորություններս բավարար չեմ կատարում. ԿԳՄՍ նախարար
13:07 07/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿաթվածահար ենք անելու ԿԳՄՍ նախարարության աշխատանքները. ակցիայի մասնակիցները քայլերթով շարժվում են դեպի նախարարություն

“Араик Арутюнян должен уйти в отставку”: встреча с Пашиняном не изменила требования протестующих 11/11/2019   10:47  |  Лента новостей
Наши требования после встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном не претерпели изменений: Араик Арутюнян должен подать в отставку с поста министра образования, науки, культуры и спорта. Об этом “ФактИнфо” заявил член центрального управления молодежного союза АРФ “Дашнакцутюн” Гор Саркисян.
Как передает корреспондент “ФактИнфо”, с утра студенты факультета армянской филологии Ереванского государственного университета бойкотируют занятия. К ним присоединились члены молодежного рыла АРФД. Отметим, что последние выступают против отмены обязательного изучения армянского языка, армянской литературы и истории Армении.
Как отметил Гор Саркисян, что это – не борьба партии и узких интересов. “Это требование общественности. Мы просто сформулировали это требование и продвигаем его. Что касается встречи с Николом Пашиняном, то хорошо, что мы встретились, обменялись мнениями. Мы лично заявили премьеру страны о нашей борьбе и требованиях, однако после встречи наши требования не изменились. Мы продолжим борьбу, и Араик Арутюнян однозначно должен подать в отставку”, - сказал Гор Саркисян.
В данный момент студенты направляются к центральному корпусу ЕГУ для проведения акции по информированию общественности.