Ռուսլան Բաղդասարյանի նկատմամբ գրավ կիրառվեց 11/11/2019   13:11  |  Քրեական խրոնիկոն
Դավթաշեն վարչական շրջանի նախկին թաղապետ Ռուսլան Բաղդասարյանի նկատմամբ գրավ է կիրառվել։  Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց փաստաբան Հրանտ Անանյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ  Ռուսլան Բաղդասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի,314-րդ հոդվածի և 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով։ Քննիչը միջնորդություն էր ներկայացրել նրան կալանավորելու համար։
Ավելի վաղ ոստիկանությունը տեղեկացրել էր, որ Դավթաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավարը, որը պատոնավարել է 2012-ից 2018 թվականներին, միաժամանակ հանդիսանալով «Դավթաշեն» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ և փաստացի կառավարելով ու տնօրինելով հիմնադրամի ֆինանսկան միջոցները, հափշտակություն կատարելու միասնական դիտավորությամբ, նախնական համաձայնության է եկել վարչական շրջանի աշխատակազմի նախկին ղեկավարի ու հիշյալ բարեգործական հիմնադրամի տնօրենի հետ և ապօրինություններ թույլ տվել։
Ըստ քննությանն այս պահին հայտնի տվյալների՝ վարչական շրջանի նախկին ղեկավարի բանավոր հրահանգների հիման վրա համայնքապետարանի տարբեր աշխատակիցներին ու վարչական շրջանի բնակիչներին ֆինանսական օգնություն տրամադրելու վերաբերյալ կազմվել ու ստորագրվել են կեղծ փաստաթղթեր, որոնց հիման վրա 2012-ից 2014 թվականների ընթացքում հափշտակվել է 9․000․000 դրամից ավելի գումար։
Դեպքի առթիվ ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել և ուղարկվել քննչական կոմիտե նախաքննության։
Մանրամասները շուտով
12:29 11/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌուսլան Բաղդասարյանի կալանավորման հարցը կքննարկի դատարանը
20:46 06/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴավթաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել
14:29 05/09/2019  |  Մեկնաբանություն«Մեծ գլխով, լղար մարմնով երևույթը». Ռուսլան Բաղդասարյանը՝ Երևանի այսօրվա կառավարման մասին
16:49 12/08/2019  |  ՄեկնաբանությունՔաղաքապետարանը սրճարանների տերերին պարտադրում է 2-4 հատ աղբաման գնել. Ռուսլան Բաղդասարյան
12:31 09/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԱյս քաղաքապետի «եփած բորշը » երևանցիները չեն կարող մարսել․ Ռուսլան Բաղդասարյան
12:26 07/08/2019  |  ՄեկնաբանությունՔաղաքապետը թող չմոլորեցնի երևանցիներին, քաղաքապետարանը ոչ թե օգնել, այլ հնարավոր բոլոր միջոցներով խանգարել է «Սանիթեքին»․ Ռուսլան Բաղդասարյան

Суд применил залог в отношении бывшего главы ереванского района Давташен 11/11/2019   13:36  |  Криминальная хроника
Суд применил в отношении бывшего главы ереванского административного района Руслана Багдасаряна меру пресечения в виде залога. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Грант Ананян.
Руслану Багдасаряну предъявлено обвинение по признакам пункта 1 части 3 статьи 179(“Присвоение или растрата в особо крупных размерах”), статьи 314(“Служебный подлог”) и части 2 статьи 325(“Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков, государственных номеров транспортных средств, совершенные группой лиц по предварительному сговору”) Уголовного кодекса Армении. Следователь подал в  суд ходатайство о заключении Руслана Багдасаряна под стражу.
Ранее Полиция сообщила, что экс-глава района Давташен, который занимал этот пост в 2012-2018 гг., одновременно являясь председателем попечительского совета благотворительного фонда “Давташен” и фактически управляя и распоряжаясь средствами фонда, вынашивая единый умысел на совершение хищения, вступил в  сговор с бывшим руководителем аппарата административного района и с директором вышеупомянутого благотворительного фонда и допустил беззакония.
По данным следствия, на основании устных распоряжений бывшего руководителя административного района были составлены и подписаны поддельные документы относительно предоставления помощи разным сотрудникам районной администрации и жителям округа. На основании этих документов в период с 2012 по 2014 годы была расхищена сумма в размере более 9 миллионов драмов.
По данному факту в Полиции возбуждено уголовное дело, которое направлено в Следственный комитет на производство предварительного расследования