11/11/2019   17:34  |  Մեկնաբանություն Ապրեն պայքարող ու երկրի ներկայով և ապագայով մտահոգ բոլոր երիտասարդները. Աշոտյան Թույլ չենք տալու մեր հաշվին միավոր հավաքել այս ճամպրուկների պես դատարկ, օդով լցված ու մերկապարանոց հայտարարություններով։Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ՝ Արմեն Աշոտյանը։ Նա մասնավորապես...
11/11/2019   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԻՆ-ում քննարկվել են կառուցվածքային փոփոխություններին վերաբերող հարցեր Արտակարգ իրավիճակների  նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը նոյեմբերի 11-ին ղեկավար կազմի հետ անցկացրել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են առաջիկայում սպասվող  կառուցվածքային...
11/11/2019   17:23  |  Քրեական խրոնիկոն Արաբկիրի ոստիկանները բացահայտեցին դեղատանը կատարված ավազակային հարձակման դեպքը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի քրեական հետախույզները ավազակություն կատարելու կասկածանքով նոյեմբերի 9-ին բերման են ենթարկել Երևանի բնակիչ, 33-ամյա տղամարդու։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։...
11/11/2019   17:17  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե Փաշինյանը հայտարարում է, որ այս ապազգային օրակարգի տերն ու հեղինակն ինքն է, ուրեմն ինքն էլ պետք է հեռանա. Արծվիկ Մինասյան «Եթե Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում է, որ այս ապազգային օրակարգի տերն ու հեղինակն ինքն է, ուրեմն ինքն էլ պետք է հեռանա: Բայց առայժմ կա հնարավորություն, որ այդ քաղաքականությունը...
11/11/2019   17:12  |  Քրեական խրոնիկոն Սիրիայում ահաբեկիչներն սպանել են Ղամիշլիի Հայ Կաթողիկե համայնքի հովվապետին ու նրա հորը Սիրիայում ահաբեկիչներն սպանել են Ղամիշլիի Հայ Կաթողիկե համայնքի հովվապետ Տեր Հովսեփ քահանա Պետոյանին ու նրա հորը` Տեր Աբրահամ քահանա Պետոյանին: Հալեպի «Գանձասար»-ը տեղեկացնում է, որ...
11/11/2019   17:10  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Ջերմաստիճանը աստիճանաբար կնվազի 4-5 աստիճանով Հանրապետության տարածքում՝ նոյեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևելյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը 13-16-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 4-5 աստիճանով:...
11/11/2019   17:03  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող՝ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին և նրան ուղեկցող պատվիրակությանը:...
11/11/2019   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ Քիչ ժամանակ է մնացել, որ Զոհրապ Մնացականյանը դառնա Գնացականյան. ՀՀԿ երիտասարդների բողոքի ակցիան՝ ԱԳՆ շենքի դիմաց (տեսանյութ) ՀՀԿ երիտասարդներն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել ԱԳՆ շենքի առջեւ: Նրանք դատարկ ճամպրուկ էին  բերել արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի համար՝ կոչ  անելով հաշվետու լինել հասարակությանը...
11/11/2019   16:35  |  Քրեական խրոնիկոն Քաղաքային իշխանությունը կենտրոնացրել է իր ամբողջ ռեսուրսը Ռուսլան Բաղդասարյանի հետ հաշվեհարդար տեսնելու համար․ փաստաբան Քաղաքային իշխանությունը կենտրոնացրել է իր ամբողջ ռեսուրսը Ռուսլան Բաղդասարյանի հետ հաշվեհարդար տեսնելու և ինչ-որ իրավախախտումներ կամ ընթացակարգային խախտումներ հայտնաբերելու համար, որպեսզի վերջինս...
11/11/2019   15:06  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին. քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին:  Ողջունելով ՌԴ ԱԳ նախարարին Երևանում՝ ՀՀ...

11/11/2019   11:43  |  Здоровье Диетологи “рассекретили” продукты, ускоряющие обмен веществ В первую очередь следует пить зеленый чай, который способен увеличить расход энергии на пять процентов, что способствует борьбе с лишним весом и ожирением.
11/11/2019   11:24  |  Лента новостей В Ереване проходит встреча Пашиняна и Лаврова Премьер-министр Армении Никол Пашинян проводит встречу с министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
11/11/2019   11:14  |  Лента новостей Сотрудникам ереванской "Скорой помощи" в 2020 году повысят зарплаты Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян сообщил о повышении зарплат сотрудников столичной службы "Скорой помощи" в 2020 году.
11/11/2019   11:01  |  Чрезвычайное просшествие В Москве женщина с двумя детьми выпала из окна девятого этажа - СМИ По данным источника «Ленты.ру» в правоохранительных органах, причиной происшествия стали личные проблемы женщины.
11/11/2019   10:56  |  Лента новостей Армянский народ по праву гордится своими героями, которые внесли неоценимый вклад в общее дело разгрома нацизма - Лавров В России высоко ценят постоянное внимание, которое уделяется в Армении сбережению памяти о событиях Великой Отечественной войны, сказал Лавров.
11/11/2019   10:47  |  Лента новостей “Араик Арутюнян должен уйти в отставку”: встреча с Пашиняном не изменила требования протестующих С утра студенты факультета армянской филологии Ереванского государственного университета бойкотируют занятия.
11/11/2019   10:19  |  Лента новостей Никол Пашинян в Горисе провел встречу с Бако Саакяном Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Горисе провел краткую встречу с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, который возвращался в Арцах после рабочего визита в Брюссель.
11/11/2019   10:00  |  Международные новости Дональд Трамп собирается заявить Эрдогану о недопустимости присутствия российских С-400 в Турции Трамп заявит Эрдогану в ходе его визита в США на следующей неделе о недопустимости присутствия российских зенитных ракетных систем С-400 на территории Турции, являющейся членом НАТО.
11/11/2019   09:47  |  Спорт Левон Аронян стал победителем Grand ChessTour в Бухаресте Армянский гроссмейстер Левон Аронян стал победителем Grand ChessTour по быстрым и блиц-шахматам в Бухаресте.
11/11/2019   09:35  |  Международные новости Президент Боливии с объявил о своей отставке "Мы подаем в отставку, чтобы наши братья и сестры, госслужащие, не подвергались нападкам и угрозам", - сказал он в обращении, которое транслировалось в соцсетях.