11/11/2019   19:25  |  Առողջություն Ինչպես պայքարել կնճիռների, արեւայրուքի հետեւանքների դեմ. սիրելի կանայք` երիտասարդ մաշկ ունենալու լավագույն գաղտնիքը (տեսանյութ) Շատերի մոտ մաշկի և ենթամաշկային հյուսվածքների ծերացման երևույթներն ի հայտ են գալիս ավելի վաղ, քան անձնագրային տարիքն է, սակայն իրական տարիքից ավելի երիտասարդ երևալն այլևս իրականություն է։...
11/11/2019   19:11  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային ղեկավարին Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (ՄՖԿ) տարածաշրջանային ղեկավար Յան Վան Բիլսենին: Փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրին, կարևորել է Միջազգային ֆինանսական...
11/11/2019   18:57  |  Մեկնաբանություն Փորձեմ «ճեղքել» Հանրային հեռուստաընկերության մեդիա պատնեշն ու ներկայացնեմ մի քանի հետաքրքիր փաստ ․Սարհատ Պետրոսյան Կադաստրի պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Սարհատ Պետրոսյանն այսօր ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել. «Իհարկե, կասկած չունեմ, որ Հանրային հեռուստատեսությունում (եւ հուսով եմ` միայն...
11/11/2019   18:50  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Հարությունյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Հարությունյանին շնորհվել է...
11/11/2019   18:40  |  ԼՐԱՀՈՍ Դատական համակարգը «բրախված» վիճակում է. փաստաբանը ծաղր է համարում ԲԴԽ անդամի գործողությունները «Սա խոսում է այն մասին, որ այդ կառույցի վերաբերյալ իր կողմից առավոտյան տրված գնահատականները ճիշտ էին, հատկապես այն առումով, որ ինչպե Հայկ Հովհաննիսյանն էր նշել, ԲԴԽ-ն չի համապատասխանում այդ...
11/11/2019   18:21  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայագիտական առարկաների պահպանման պահանջին կմիանան շատերը, եթե այն չքաղաքականացվի Հայերենի ակադեմիական ուսուցումը մասնագիտական մակարդակում անհրաժեշտություն է։ Եթե պարտադիր բաղադրիչը հանվի, շատ կարճ ժամանակահատվածում լեզուն կօտարվի։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս...
11/11/2019   18:02  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ Սիրիայում հայ հովվապետի սպանության մասին Հայաստանի ԱԳՆ-ն տեղյակ է Ղամիշլիի Հայ Կաթողիկե համայնքի հովվապետ Տեր Հովսեփ քահանա Պետոյանին ու նրա հորը` Տեր Աբրահամ քահանա Պետոյանի հետ տեղի ունեցածի մասին: «Տեղյակ ենք, Սիրիայում մեր...
11/11/2019   17:56  |  ԼՐԱՀՈՍ ԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը կշարունակի պաշտոնավարել Բարձրագույն խորհրդի անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը կշարունակի պաշտոնավարել։ Բարձրագույն դատական խորհրդի լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ այսօր կայացած ԲԴԽ նիստում քննարկվել է Խորհրդի անդամ...
11/11/2019   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դեսպանին Նոյեմբերի 11-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության (ԵՄ) դեսպան Անդրեա Վիկտորինին: Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Հայաստանը նպատակադրված է էլ ավելի խորացնել փոխադարձ...
11/11/2019   17:41  |  Քրեական խրոնիկոն Բացահայտվել են Լեռնահովիտ գյուղի 39-ամյա բնակչի մահվան հանգամանքները ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Ստեփանավանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել են Լեռնահովիտ գյուղի՝ 39-ամյա բնակչի մահվան մի շարք հանգամանքներ: Մեղադրանք է...

11/11/2019   15:34  |  Чрезвычайное просшествие Выпавшая из окна с двумя детьми москвичка оставила предсмертную записку Трагедия произошла утром понедельника в Бабушкинском районе на северо-востоке Москвы. Женщина и ее малолетний ребенок были найдены мертвыми возле дома.
11/11/2019   15:26  |  Лента новостей Лавров: Армения – испытанный временем союзник, стратегический партнер России “Мы весьма и весьма удовлетворены итогами переговоров, они продемонстрировали обоюдный настрой на дальнейшее упрочение армяно-российского стратегического партнерства и союзничества”, – сказал Лавров.
11/11/2019   14:28  |  Карабахский конфликт Без согласия народа Нагорного Карабаха никакие договоренности оформить невозможно - Лавров "Всем понятно, что без согласия народа Нагорного Карабаха, населения Нагорного Карабаха никакие договоренности оформить будет невозможно, Армения просто их не подпишет. Вот из этого мы и исходим", - отметил он.
11/11/2019   14:11  |  Лента новостей “РФ рассчитывает на скорое подписание”: Лавров о меморандуме по биолабораториям в Армении Переговоры над текстом меморандума по биолабораториям завершены. Об этом заявил в понедельник министр иностранных дел России Сергей Лавров по итогам переговоров с главой МИД Армении Зограбом Мнацаканяном.
11/11/2019   13:36  |  Криминальная хроника Суд применил залог в отношении бывшего главы ереванского района Давташен Суд применил в отношении бывшего главы ереванского административного района Руслана Багдасаряна меру пресечения в виде залога.
11/11/2019   13:01  |  Лента новостей Мнацаканян и Лавров обсудили широкий спектр вопросов Глава внешнеполитического ведомства Армении Зограб Мнацаканян встретил своего российского коллегу Сергея Лаврова.
11/11/2019   12:49  |  Лента новостей Лавров в Ереване почтил память жертв Геноцида армян(Фото) В рамках официального визита в Ереван глава МИД РФ Сергей Лавров посетил Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян "Цицернакаберд".
11/11/2019   12:36  |  Криминальная хроника Суд рассмотрит ходатайство об аресте экс-главы ереванского района Давташен В суд подано ходатайство об аресте бывшего главы ереванского административного района Давташен Руслан Багдасаряна.
11/11/2019   12:30  |  Лента новостей Член Высшего судебного совета Армении Айк Ованнисян подал в отставку и назвал причину По его словам, деятельность Высшего судебного совета как независимого конституционного органа по-прежнему не соответствует наилучшему международному опыту судебных советов.
11/11/2019   12:06  |  Криминальная хроника В Москве падение из окна женщины с двумя малолетними детьми расследуют как убийство Тело женщины было найдено у дома в Бабушкинском районе Москвы. Рядом с ней лежал погибший ребенок. Найденный на месте мальчик возрастом около шести лет госпитализирован и помещен в реанимацию.