Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար 11/04/2019   10:09  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 9:30-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար: Ծանրաքաշ  և  կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների  համար   ավտոճանապարհը փակ է:
Այս մասին Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից  տեղեկացրել են «Հայաստանի ավտոմոբիլային ճանապարհների տնօրինություն» ՊՈԱԿ-ին:
Ժամը 9:00-ի դրությամբ,  բաց են hանրապետության միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները:
«Հայաստանի ավտոմոբիլային ճանապարհների տնօրինություն» ՊՈԱԿ –ը վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու նպատակով վարորդներին խորհուրդ է տալիս երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:
10:51 09/09/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՔաջարան-Մեղրի ճանապարհը ծանրաքարշ եւ կցորդիչով մեքենաների համար մինչեւ նոյեմբերի 10-ը փակ է լինելու
11:56 27/08/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի Թումանյան-Օձուն հատվածը փակ է լինելու
11:51 06/07/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է
13:07 01/07/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է

В МЧС Армении рассказали о ситуации на автомагистралях республики и Военно-грузинской дороге 11/04/2019   10:25  |  Информационная платформа
Авторасса Степанцминда-Ларс открыта только для проезда легковых автомобилей, сообщает МЧС Армении, приводя данные на 9.30 понедельника.
Сообщается, что проезд большегрузов и транспортных средств с прицепом по автомагистрали закрыт.
По данным на 09:00, все дороги межгосударственного и республиканского значения окрыты для движения.
“Во избежание аварий, происшествий и заторов водителям рекомендуется ездить исключительно на зимней резине", - отмечается в сообщении МЧС.
16:04 01/11/2019  |  Информационная платформаВоенно-грузинская дорога открыта для проезда всех видов автотранспорта
11:45 01/11/2019  |  Информационная платформаВоенно-грузинская дорога частично закрыта из-за снегопада
16:31 08/05/2019  |  Информационная платформаМинтранс прояснил ситуацию с простаиванием автомобилей граждан Армении на КПП "Верхний Ларс"