Ֆելիքս Ցոլակյանն այցելել է այրվածքներ ստացած հրշեջ-փրկարար Էդգար Գրիգորյանին 11/01/2019   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 1-ին ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն այցելել է Առողջապահության նախարարության Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն, որտեղ բուժում է ստանում ծանր այրվածքներ ստացած հրշեջ-փրկարար Էդգար Գրիգորյանը:
Հրշեջ-փրկարարը ծանր այրվածքներ է ստացել հոկտեմբերի 25-ին Լոռու մարզի Բազումի լեռնաշղթայում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքների ժամանակ:
Նախարար Ցոլակյանը հրշեջ-փրկարարի հետ զրույցում նշեց, որ նրա և մահացած հրշեջ-փրկարար Սամվել Դևելյանի գործողությունները խիզախության և հերոսության օրինակ են, և պետությունը՝ ի նշան երախտագիտության, մտադիր է պետական պարգևներ շնորհել նրանց:
Ֆելիքս Ցոլակյանն անձնական հսկողության տակ է պահում Էդգար Գրիգորյանի բուժման հետ կապված բոլոր հարցերը:
Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոնի տնօրեն Գևորգ Սիմոնյանը նշեց, որ հրշեջ-փրկարար Էդգար Գրիգորյանի վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր, սակայն առկա է որոշակի դրական դինամիկա:
Ֆելիքս Ցոլակյանը հրշեջ-փրկարարին մաղթեց առողջություն և շուտափույթ ապաքինում:
12:15 21/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Անկախության օրվա առթիվ
18:30 12/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՖելիքս Ցոլակյանն ընդունեց «General Electric Aviation» ընկերության պատվիրակությանը
14:15 04/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հավեսի չընկնեք հանկարծ, այդպիսի բան այլևս չի լինելու». Ցոլակյանը ԱԻՆ 2 աշխատակցի մեքենա նվիրեց

В ожоговом центре рассказали о состоянии здоровья спасателя Эдгара Григоряна 11/01/2019   17:29  |  Лента новостей
Глава МЧС Армении Феликс Цолакян 1-го ноября посетил Научный центр радиационной медицины и ожогов министерства здравоохранения РА, где проходит лечение пожарный-спасатель Эдгар Григорян. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Пожарный-спасатель Эдгар Григорян получил тяжелые ожоги 25 октября во время работ по тушению пожара на Базумском хребте в Лорийской области Армении.Один спасатель погиб и еще один пострадал при тушении пожара в Лорийской областиФеликс Цолакян в беседе с Эдгаром Григоряном  отметил, что его действия и действия погибшего пожарного-спасателя Самвела Девеляна – пример героизма и храбрости, и государство в знак благодарности намерено присвоить им государственные награды.
Сообщается, что все связанные с лечением Эдгара Григоряна вопросы находятся в центре внимания Феликса Цолакяна.
Директор научного центра радиационной медицины и ожогов Геворк Симонян отметил, что состояние здоровья пожарного-спасателя Эдгара Григоряна продолжает оставаться стабильно тяжелым, но наметилась определенная позитивная динамика.