Արսեն Բաբայանի հեռախոսազրույցների արգելքը պահպանվում է 11/01/2019   11:56  |  Մեկնաբանություն
Արսեն Բաբայանի հեռախոսազրույցների արգելքը պահպանվում է, վերացվել է միայն ընտանիքի հետ շփվելու միայն տեսակցության հետ կապված սահմանափակումը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախկին ՄԻՊ, «Իրավական ուղի» հկ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը։
«Ի գիտություն բոլոր նրանց, ովքեր անկեղծորեն կամ փիառ նկատառումներով հետաքրքրվում են քաղբանտարկյալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ կիրառված՝ ընտանիքի (ներառյալ 1 և 6 տարեկան երեխաների) հետ շփման սահմանափակումներով, որոնք իբրև թե երեկ «հերոսաբար» ու «մարդասիրաբար» վերացվել են։
Իրականում վերացվել են ընտանիքի հետ շփվելու միայն ՏԵՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ հետ կապված սահմանափակումները, իսկ ՀԵՌԱԽՈՍԱԶՐՈՒՅՑԻ արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է։
Համաձայնեք՝ ոչ բոլորը կցանկանային, որ իրենց մանկահասակ երեխաները այցելեին բանտ՝ իրենց տեսության, այլ կնախընտրեին երբեմն շփվել հեռախոսով՝ խոստանալով, օրինակ, գործուղումից հնարավորինս շուտ վերադառնալ լավ-լավ նվերներով»,- գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։
18:35 30/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈւզում եմ հավատալ ՀՔԾ պետի անկեղծությանը. Ռուբեն Մելիքյան
17:08 26/10/2019  |  ՀարցազրույցՉեմ կարծում, որ Արսեն Բաբայանը կգնա գործարքի և կեղծ ցուցմունք կտա. Գոհար Մելոյան

Запрет на телефонные переговоры с Арсеном Бабаяном сохраняется – Рубен Меликян 11/01/2019   12:19  |  Комментарий
Запрет на телефонные переговоры с находящимся  под арестом бывшим заместителем руководителя аппарата парламента Армении Арсеном Бабаяном сохраняется, снято лишь ограничение на свидания с семьей. Об этом сообщил бывший омбудсмен Арцаха, соучредитель общественной организации “Правовой путь” Рубен Меликян.
“К сведению всех тех, кто искренне или по пиар-соображениям интересуется примененными в отношении политзаключенного Арсена Бабаяна ограничениями на общение с семьей(включая детей в возрасте одного года и шести лет), которые вчера якобы “героически” и “из гуманности” сняли. В действительности сняты лишь ограничения, связанные со свиданием с семьей, а запрет на телефонный разговор пока еще сохраняется в полном объеме”, - написал юрист.
“Согласитесь, что не все бы хотели, чтобы их малолетние дети навещали их в тюрьме, а предпочли бы иногда общаться с ними по телефону, пообещав им, например, вернуться как можно раньше из командировки с хорошими подарками”, - добавил Рубен Меликян.