ՄԻԵԴ-ն ստացել եւ գրանցել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումները 10/28/2019   19:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանն ստացել և գրանցել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումները, որոնք վերաբերում են նրա կալանավորման գործընթացում թույլատրված կոնվենցիոն իրավունքի խախտումներին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի տարածած հաղորդագրությունից։
ՄԻԵԴ քարտուղարությունից Փաստաբանական թիմին հայտնել են, որ դիմումներն ստացվել են հոկտեմբերի 17-ին և հոկտեմբերի 18-ին, և դատարանը քննության կառնի դրանք առաջին իսկ հնարավորության դեպքում»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

ЕСПЧ получил и зарегистрировал заявление экс-президента Армении Роберта Кочаряна 10/29/2019 11:04 | Лента новостей
Европейский суд по правам человека(ЕСПЧ) получил и зарегистрировал заявления второго президента Армении Роберта Кочаряна, которые касаются нарушений конвенционных прав, допущенных в процессе его ареста. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщение, распространенного в понедельник командой адвокатов второго президента Армении.
“В секретариате ЕСПЧ команду адвокатов проинформировали о том, что заявления были получены 17-го и 18-го октября, и суд возьмет их а рассмотрение при первой же возможности”, - отмечается в сообщении.