ԲԴԽ-ն ուսումնասիրում է Վարչական դատարանի դատավորի մասնակցությամբ միջադեպը 10/28/2019   11:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Արթուր Ավագյանի մասնակցությամբ միջադեպի վերաբերյալ մամուլում տարածված տեղեկության մասին Բարձրագույն դատական խորհուրդը իրազեկված է, այժմ կատարվում են համապատասխան ուսումնասիրություններ։ Այս մասին հայտարարում են ԲԴԽ աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից։
Ոստիկանության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ հոկտեմբերի 26-ին ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 14։38-ի սահմաններում արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 խումբը դեպքի վայր գնալիս լուսային փարոսիկները միացրած՝ ճանապարհ է խնդրել Mazda մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդից, սակայն վերջինս դուրս է եկել ավտոմեքենայից, հարձակվել իրենց մասնագիտական աշխատանքը կատարող փրկարարների վրա և ձեռքին եղած զենքի նմանվող առարկան ուղղել նրանց վրա։
ԲԴԽ աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են. «Վստահ ենք, որ դեպքի մասնակիցները կդրսևորեն պետական ծառայողին հարիր զուսպ վարքագիծ՝ զերծ մնալով դեպքի առնչությամբ ցանկացած հայտարարությունից: ԶԼՄ ներկայացուցիչներին կոչ ենք անում այս փուլում ձեռնպահ մնալ կատարվածի վերաբերյալ հրապարակումներ և մեկնաբանություններ անելուց, մինչև կճշտվեն միջադեպի բոլոր հանգամանքները»։
16:10 27/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրարատի մարզում հայտնաբերվել է դի
12:24 27/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԲազումի լեռնաշղթայում բռնկված հրդեհի հետևանքով մահացել է հրշեջ-փրկարար, իսկ այրվածքներ ստացած փրկարարի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր
20:09 25/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները հայտնաբերել են մոլորված քաղաքացուն
19:13 25/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԾաղկի կրպակի սեփականատերը Երեւանի կենտրոնում փորձել է ինքնասպան լինել
17:30 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավական դիսկուրս՝ Բարձրագույն դատական խորհրդում
10:12 23/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները լոգարանի հատակին հայտնաբերել են Իրինա Ա.-ի դին
11:46 21/10/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱնցած շաբաթ գրանցվել է 318 արտակարգ դեպք. Զոհվել է 7 մարդ, փրկվել է 4-ը

ВСС Армении изучает инцидент с участием судьи 10/28/2019   11:35  |  Криминальная хроника
Высший судебный совет(ВСС) Армении осведомлен о растиражированной в СМИ информации касательно инцидента с участием судьи Административного суда Артура Авагяна, в данный момент проводятся соответствующие проверки. Об этом  говорится в распространенном пресс-службой ВСС сообщении.
Ранее появилась информация, что 26-го октября в центр оперативного управления города Еревана полиции РА  поступило сообщение, что около 14:38 группа спасательной службы “911” МЧС, направляясь на автомобиле с включенной мигалкой к месту происшествия, попросила водителя автомобиля марки “Mazda” уступить им дорогу. Однако водитель вышел из своего автомобиля и напал на исполняющих свой профессиональный долг спасателей, направив в их сторону похожий на оружие предмет.
“Уверены, что участники инцидента продемонстрируют подобающее государственным служащим сдержанное поведение, воздержавшись от любого заявления в связи с инцидентом. Призываем представителей СМИ на данном этапе воздержаться от публикаций и комментариев касательно случившегося, пока не будут уточнены все обстоятельства инцидента”, – отмечается в сообщении ВСС.