«Կզբաղվեն իրավապահները. Բաբլոյանը պետք է հրավիրվի՝ բացատրություն տալու». Վարչապետի մամուլի խոսնակ. «Ժամանակ» 10/25/2019   09:51  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանն անդրադարձել է ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությանը:
«Պարոն Բաբլոյանի հայտարարությամբ պետք է զբաղվեն իրավապահ մարմիններն ու հետաքննեն, թե այդ ի՞նչ խախտում է թույլ տվել: Դրա համար թերևս պարոն Բաբլոյանը պետք է հրավիրվի՝ բացատրություններ տալու»,- «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում նշեց վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը:
Արա Բաբլոյանը երեկ հայտարարել էր, որ ինքը չի խախտել Սահմանադրություն, օրենք և չի կարող պատասխան տալ, թե ինչու է Գագիկ Հարությունյանը շուտ դիմում գրել։ «Ես կարող եմ մի հարցի շուրջ պատասխան տալ, եթե այդ հարցը կհայտնաբերեն ու կբարձրաձայնեն, որ ես աջակցել եմ Նիկոլ Փաշինյանին իշխանության գալու մեջ. այդտեղ ես թույլ եմ տվել խախտում…»,- ասել էր Բաբլոյանը»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ» թերթի՝ 25.10.19թ. համարում:
09:44 25/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջիկայում կլինի փոթորիկ. Փաշինյանը փաթեթներ է հավաքում «սկանդալի» համար. «Իրավունք»
09:32 25/10/2019  |  Մամուլ«Իմ քայլ»-ում լուրջ մտահոգված են Արա Բաբլոյանի հայտարարությունից. «Հրապարակ»
08:50 25/10/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը լրջորեն անհանգստացած է. նրան պարբերաբար զեկուցում են. «Փաստ»
20:56 24/10/2019ՀՀ վարչապետն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դեսպանին
20:33 24/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի հատուկ խորհրդական Դեզիրե Նյարուհիրիրային

“Этим должны заняться правоохранители": Карапетян прокомментировал заявление Баблояна о нарушении в пользу Пашиняна 10/25/2019 10:20 | Пресса
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян прокомментировал газете "Жаманак" заявление бывшего спикера Национального Собрания Армении Ара Баблояна.
"Заявлением г-на Баблояна должны заняться правоохранительные органы и расследовать, какое нарушение он допустил. Возможно, Баблоян должен быть приглашен для дачи разъяснений", - сказал Карапетян в беседе с изданием “Жаманак”.
Ара Баблоян накануне заявил, что он не нарушал Конституции, закона и не может ответить, почему Гагик Арутюнян написал рано заявление.
“Я могу лишь ответить на один вопрос, если его затронут, - что я оказал содействие в вопросе прихода никола Пашиняна к власти; здесь я допустил нарушение…”, - сказал ранее Баблоян.