Սպանություն՝ Երևանում. հանգամանքները պարզվում են 10/22/2019   10:39  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու Վարդաշեն փողոցում կատարված սպանության հանգամանքները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2019թ. հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 01:05-ին,  ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Վարդաշեն փողոցի բնակարաններից մեկում սպանություն է եղել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, որտեղ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել է նշված բնակարանի բնակչուհի, 1955թ. ծնված կնոջ դիակը՝ պարանոցի շրջանում կտրած-պատռած վերքով, կրծքավանդակի և որովայնի շրջանում բազմաթիվ կտրած-ծակած վերքերով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով: Կազմվել է քննչական պլան:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ: Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանմանը՝ միջոցներ ձեռնարկել՝  առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին (անձանց) հայտնաբերելու  և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

Жительницу Еревана нашли убитой в собственном доме 10/22/2019 11:07 | Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 22-го октября в 01:05 в центр оперативного управления ереванского управления Полиции от гражданина поступило сообщение о том, что в одном из домов в квартале Вардашен совершено убийство.
На место происшествия немедленно отправилась оперативно-следственная группа, где в результате предпринятых мероприятий было обнаружено тело проживающей в указанном доме женщины(1955 года рождения) с резано-рваной раной в области шеи и множественными колото-резаными ранами в области грудной клетки и живота.
По факту следственным отделом по административным района Эребуни и Нубарашен СУ СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 8 части 2 статьи 104(“Убийство, из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом”)УК Армении. Составлен план следственных действий.
"Для установления имеющих существенное значение для уголовного дела обстоятельств назначен целый ряд экспертиз. Проводятся необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств происшедшего. Соответствующим подразделениям Полиции поручено принять меры по розыску предполагаемого(предполагаемых) преступника(преступников) и передачи их органу, осуществляющему производство. Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.