Արսեն Բաբայանի ձերբակալությունը բացահայտ հոգեբանական ճնշում է ՍԴ նախագահի վրա. Շարմազանով 10/22/2019   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր մենք տեսնում ենք, որ բոլոր նրանք, ովքեր չեն «կզում» Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության տակ, դառնում են քաղաքական հետապնդման զոհ։ Այս մասին հրավիրված ասուլիսում ասել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Մենք գործ ունենք Հրայր Թովմասյանի գործի հետ, Ռոբերտ Քոչարյանի և տեղեկացանք, որ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղկալը ձերբակալվել է։Ես համոզված եմ, որ այս ձերբակալությունը Հրայր Թովմասյանի դեմ սկսված օպերացիայի հերթական սերիան է»,- ասաց Շարմազանովը։
Նա ընդգծեց, որ սա բացահայտ հոգեբանական ճնշում է ՍԴ նախագահի վրա և հատկապես, որ հոդվածը, որով մեղադրվում է Բաբայանը, համաներման հոդվածների մեջ է մտնում։
«Մենք գործ ունենք շոուների և հոգեբանական ճնշումների հետ»,- շեշտեց Շարմազանովը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Հատուկ քննչական ծառայությունը հաղորդագրություն էր տարածել, որի համաձայն՝ ՀՀ ՔՕ 314-րդ հոդված 1-ին մասով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը։
Ինչը վերաբերում է Թովմասյանի դստրերին և հորը ԱԱԾ կանչելուն, Շարմազանովն ասաց, որ նման քայլն անթույլատրելի է։ Նրա խոսքով՝ դա բարոյական, քաղաքական և իրավական նորմերի խախտում էր, և հոգեբանական ճնշում Թովմասյանների ընտանիքի նկատմամբ։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ հոկտեմբերի 17-ին ԱԱԾ աշխատակիցներն այցելել են Հրայր Թովմասյանի հայրական տուն, իսկ հաջորդ օրը Հրայր Թովմասյանի հայրը և դուստրերը ներկայացել են ԱԱԾ։
14:01 22/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Բաբայանի ձերբակալությունն անհասկանալի է. Գործը ապագա չունի. Էդմոն Մարուքյան
13:56 22/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԱրսեն Բաբայանին զրկում են ևս մեկ Սահմանադրական իրավունքի հավասար երաշխիքներից. իրավապաշտպան
13:13 22/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունը ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի գործով
13:06 22/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպանները բողոքարկել են Արսեն Բաբայանի ձերբակալության որոշումը.դատարանից նիստի ժամը չեն հայտնում

Шармазанов назвал задержание Бабаяна попыткой оказать психологическое давление на главу КС 10/22/2019   15:47  |  Лента новостей
Все те, кто не прогибается под власть Никола Пашиняна, становятся жертвой политического преследования, заявил бывший вице-спикер парламента Армении, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов на пресс-конференции во вторник, 22-го октября.
“Мы имеем дело с делом Грайра Товмасяна, Роберта Кочаряна и узнали, что бывший заместитель главы аппарата НС задержан. Я уверен, что это задержание – очередная серия операции, начатой против Грайра Товмасяна”, - заявил Шармазанов.
Он подчеркнул, что это очевидное психологическое давление на председателя Конституционного суда.  Он также указал, что статья, которую инкриминируют Бабаяну, подпадает под  амнистию.
“Мы имеем дело с шоу и психологическим давлением”, - подчеркнул Шармазанов.
Накануне Специальная следственная служба Армении сообщила  о задержании бывшего заместителя руководителя аппарата Национального Собрания Армении Арсена Бабаяна по подозрению в совершении служебного подлога.Экс-заместитель главы аппарата парламента Армении задержан по подозрению в служебном подлоге Что касается вызова дочерей и отца Грайра Товмасяна в Службу национальной безопасности, то, Шармазанов назвал подобный шаг недопустимым. По его словам, это нарушение моральных, политических и правовых норм,  и психологическое давление на семью Товмасянов. Ранее стало известно, что 17-го октября сотрудники СНБ побывали в отчем доме Грайра Товмасяна, а на следующий день отец и дочери главы КС явились в СНБ.