Վարչապետը կանդրադառնա նախարարների աշխատավարձերը բարձրացնելու մասին հրապարակմանը. խոսնակ 10/22/2019   16:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վաղը խորհրդարանում կանդրադառնա մամուլի հրապարակմանը, թե նրա կողմից նախարարների աշխատավարձերը բարձրացնելու գաղտնի հանձնարարական է տրվել։
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ նման հրապարակմամբ էր հանդես եկել «Հետքը», որի համաձայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գաղտնի հանձնարարականով էականորեն բարձրացել են նախարարների, փոխնախարարների և նախարարությունների գլխավոր քարտուղարների աշխատավարձերը։ Հանձնարարականը տրվել է հուլիս ամսին։ Վարչապետի գաղտնի հանձնարարականով մի շարք նախարարի աշխատավարձը կրկնապատկվել է և դարձել 1.5 միլիոն դրամ։
15:17 22/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել է Արդարադատության նախարարության բյուջետային հատկացումների հայտը
17:59 21/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գաղտնի հանձնարարականով նախարարների աշխատավարձը կրկնապատկվել է.hetq.am

Премьер прокомментирует публикацию о тайном повышении зарплат министрам – пресс-секретарь 10/22/2019   17:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян завтра в парламенте прокомментирует публикацию в СМИ о повышении зарплат министрам по данному им секретному поручению. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь  премьер-министра Армении Владимир Карапетян.
Напомним, накануне издание Hetq опубликовало статью,  в которой сообщалось, что по секретному поручению премьер министра Никола Пашиняна значительно повысилась зарплата министров, заместителей министров и главных секретарей министерств.
Сообщалось, что поручение было дано в июле. По секретному поручению премьера,  зарплата ряда министров удвоилась, составив 1,5 млн. драмов.