Անհրաժեշտություն է առաջացել բացատրություն վերցնել Հրայր Թովմասյանի մոտ ազգականներից. ԱԱԾ 10/18/2019   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ի պատասխան բազմաթիվ լրատվամիջոցների հարցումներին՝ տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ ԱԱԾ-ում նյութերի նախապատրաստման ընթացքում անհրաժեշտություն է առաջացել բացատրություն վերցնել մի շարք անձանցից, այդ թվում նաև ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի մոտ ազգականներից:
Ըստ անհրաժեշտության, կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
09:51 18/10/2019  |  ՄամուլԷլ «սրտի» դատավոր չէ. բեկում է առաջացել. «Իրատես»
18:58 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ աշխատակիցները Հրայր Թովմասյանի հայրիկից կշարունակեն բացատրություն վերցնել վաղը. փաստաբան
17:40 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային ժողովն իրավասու չէ տվյալ հարցով դիմելու Սահմանադրական դատարան. Հրապարակվել է ԱԺ դիմումի քննությունը մեժելու մասին ՍԴ որոշումը
17:34 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀրայր Թովմասյանի դեմ հարուցված քրեական գործը բացառապես քաղաքական որոշում է. Ռուբեն Մելիքյան
15:00 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ են կանչվել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի 75-ամյա հայրը և երկու դուստրերը. Շտապ
12:18 17/10/2019  |  ՄեկնաբանությունԳործընթացն ստանում է պետական ահաբեկչության տեսք. Երվանդ Վարոսյանը՝ Հրայր Թովմասյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի մասին

В Службе нацбезопасности назвали причину вызова членов семьи Грайра Товмасяна в СНБ 10/18/2019   15:15  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении в пятницу распространила заявление в связи с событиями вокруг членом семьи председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна.
“В ответ на запросы многочисленных СМИ сообщаем, что при подготовке материалов в Службе национальной безопасности возникла необходимость в получении разъяснений от ряда лиц, в том числе близких родственников председателя КС Грайра Товмасяна”, - говорится в сообщении.