ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տարեց հայրը` 75-ամյա Վարդան Թովմասյանը ԱԱԾ-ում. պաշտոնական մարմինները չեն մեկնաբանում (տեսանյութ) 10/18/2019   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տարեց հայրը` 75-ամյա Վարդան Թովմասյանը այս պահին գտնվում է Ազգային անվտանգության ծառայությունում։ «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ԱԱԾ–ի լրատվական ծառայությունից նշեցին, որ տեղյակ չեն, թե որ գործի շրջանակներում է նա հրավիրվել՝ խոստանալով պատասխանել ավելի ուշ։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ երեկ ԱԱԾ աշխատակիցներն այցելել են Հրայր Թովմասյանի հայրական տուն եւ հետաքրքրվել, թե տանիքը ինչ գումարով է վերանորոգել եւ երբ։ Ապա նաեւ նրան ու Հրայր Թովմասյանի դստրերին հրավիրել ԱԱԾ։
Իսկ առավոտյան ՀՔԾ-ն հայտարարել էր, որ քրեական գործ են հարուցել ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից Հրայր Թովմասյանի ՍԴ դատավոր ընտրվելու գործընթացի վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացված հաղորդման հիման վրա՝ մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ։
Երեկ առավոտյան ՀՔԾ-ն այցելել էր նաեւ Սահմանադրական դատարան եւ ՀՀԿ գրասենյակ՝ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ փաստաթղթեր առգրավելու։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 14-ին Սահմանադրական դատարանն աշխատակարգային որոշմամբ մերժել էր Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ ԱԺ դիմումի քննությունը, ինչից հետո դատախազությունը հայտարարեց, որ մամուլի հրապարակումների հիման վրա
հանձնարարվել է ստուգել Հրայր Թովմասյանի հայտարարագրերում մատնանշված հանգամանքները։
11:27 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն ՀՀԿ գրասենյակից առգրավել է Հրայր Թովմասյանի անդամակցության վերաբերյալ նյութերը

Отец Грайра Товмасяна находится в здании СНБ: официальные органы не комментируют информацию(Видео) 10/18/2019   14:36  |  Лента новостей
75-летний отец председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна в данный момент находится в здании службы национальной безопасности. В ответ на запрос “ФактИнфо”, в СНБ заявили, что им неизвестно, в рамках какого дела Вардана Товмасяна пригласили в СНБ, пообещав ответить позже.
Сотрудники СНБ вчера побывали в отчем доме председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и поинтересовались у него о средствах, на которые была отремонтирована кровля дома. Затем его и дочерей Грайра Товмасяна пригласили в СНБ.
Накануне утром Специальная следственная служба Армении сообщила о возбуждении уголовного дела в связи со случаем предполагаемой узурпации власти группой должностных  лиц. Дело возбуждено на основании представленного генпрокурору депутатом НС Арманом Бабаджаняном заявления относительно процесса избрания Грайра Товмасяна судьей КС.
Накануне утром ССС побывала также в офисе РПА и здании Конституционного суда для изъятия документов, касающихся Грайра Товмасяна.
Напомним, 14-го октября Конституционный суд Армении принял процедурное решение, которым отклонил обращение НС касательно прекращения полномочий Грайра Товмасяна, после чего Прокуратура заявила, что на основании публикаций в прессе поручила проверить указанные в декларациях Грайра Товмасян обстоятельства.