Իոաննիսյանի բողոքը դատարանը մերժեց. Ա.Վանեցյանի նկատմամբ քրեական գործ չի հարուցվի 10/17/2019   11:47  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը` դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, այսօր մերժել «Իրազեկ քաղաքացիներ» միավորման ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանի բողոքն ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի դեմ:
Հիշեցնենք, որ Դ.Իոաննիսյանը բողոքարկել էր Ա.Վանեցյանի դեմ քրեական գործի հարուցումը մերժելու մասին Հատուկ քննչական ծառայության որոշումը։
Դ. Իոաննիսյանի բողոքի հիմքում «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության անդամ Գարեգին Միսկարյան գրառումն էր, թե Արթուր Վանեցյանի ընտանիքը ծաղկի բիզնես ունի:
14:40 27/09/2019  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ից վերադառնալուց հետո Փաշինյանը խորհրդակցություն է հրավիրել. Քննարկվել է Արթուր Վանեցյանի և Սասուն Միքայելյանի հարցը
09:26 27/09/2019  |  Մամուլ«Պետական գաղտնիք հրապարակողը ազգի դավաճան է». Արթուր Վանեցյան. «Առավոտ»
15:54 25/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍասուն Միքայելյանը կարող է Վանեցյանի՞ն է սթափվելու կոչ արել. Անդրանիկ Քոչարյան
15:48 24/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ պետը իմ ընկերն է, իմ ընկերն էլ մնալու է. Սասուն Միքայելյանը՝ Վանեցյանի մասին
12:34 23/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոս Անջելեսում կրկին խոսել է բաների մասին, որոնցից քիչ է հասկանում. Արթուր Վանեցյանն արձագանքել է
14:40 21/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհավոր տոնդ, Հայաստան. բոլոր մեր մտահոգությունները, երազներն ու ծրագրերը քեզ համար են. Արթուր Վանեցյան
13:01 20/09/2019  |  ՎերլուծություններՏեղեկատվական պայքար Վանեցյանի հրաժարականի շուրջ
09:54 20/09/2019  |  ՄամուլԴժգոհների համախմբում. Վանեցյանական թևը բանակցությունների մեջ է որոշ անհատների հետ. «Իրատես»

Суд в Ереване отклонил жалобу Иоаннисяна: против Ванецяна не заведут уголовное дело 10/17/2019   12:13  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Карена Фархояна сегодня отклонил жалобу координатора программ “Союз информированных граждан” Даниела Иоаннисяна против бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Артура Ванецяна.
Напомним, Д. Иоаннисян обжаловал решение Специальной следственной службы об отказе в возбуждении уголовного дела против Артура Ванецяна.
В основу жалобы Д. Иоаннисяна легла запись члена партии “Решение гражданина” Гарегина Мискаряна о том, что семья Артура Ванецяна занимается цветочным бизнесом.