ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ 10/16/2019   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ մամուլի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Սիրելի՛ լրագրողներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Այս օրն առիթ է ևս մեկ անգամ արժևորելու ձեր դերը, ձեր կատարած աշխատանքը,  այդ թվում՝ Նոր Հայաստանի կերտման կարևորագույն գործում:
Մամուլը, խոսքի ազատությունը ժողովրդավարության ամենակարևոր ինստիտուտներից են, որոնց զարգացման գործում մեր կառավարությունը հետևողական է և շարունակելու է ամեն ինչ անել, որպեսզի  մեր հայրենիքը հստակ և վստահ շարունակի քայլել ժողովրդավարության ճանապարհով: Մեր քայլերի ապացույցներից է «Լրագրողներ առանց սահմանի» միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության կողմից հրապարակված մամուլի ազատության ինդեքսում Հայաստանի աննախադեպ առաջընթացը. մեր երկիրը 19 կետով բարելավել է իր դիրքերը և զբաղեցրել 61-րդ հորիզոնականը:
մամուլի ազատությունն այն կարևորագույն արժեքներից է, որն այսօր ունենք Հայաստանում, և մենք  պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի պահպանենք և զարգացնենք այն:
Մեկ անգամ ևս  շնորհավորում եմ բոլորիս Հայ մամուլի օրվա առթիվ և մաղթում  ստեղծագործական հաջողություններ, ազատ և անվտանգ գործունեություն:
16:34 16/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Վարդանյանն ազատվել է Լիբանանում Հայաստանի առևտրական ներկայացուցչի պաշտոնից
13:44 16/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Երբ ասում ենք ինովացիա, առաջին հերթին պետք է նկատի ունենանք մտքի, մտածողության ինովացիա, որը և իրականում փոխում է աշխարհը». վարչապետը մասնակցել է «Գլոբալ ինովացիոն ֆորումի» բացմանը
20:23 15/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանի անունից ի պատիվ Գեորգի Գախարիայի տրվել է պաշտոնական ընթրիք
17:07 15/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Վրաստանի վարչապետները հանդես են եկել ԶԼՄ-ների համար հայտարարություններով
14:57 15/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀովհաննես Հարությունյանն ազատվել է առողջապահության նախարարի տեղակալի պաշտոնից
22:01 14/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶորավարժությունների արդյունքում մեր վստահությունն ավելացել է մեր ԶՈՒ, կազմակերպչական ռեսուրսների և հավաքական ուժի նկատմամբ. Վարչապետ Փաշինյան

Пашинян поздравил журналистов с Днем армянской прессы 10/16/2019   18:16  |  Лента новостей
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня армянской прессы.
“Уважаемые представители армянской прессы, дорогие журналисты, сердечно поздравляю вас с Днем армянской прессы. Этот день является хорошим поводом еще раз оценить вашу роль, вашу работу, в том числе в важнейшем деле создания Новой Армении. Пресса, свобода слова являются одним из важнейших институтов демократии, в развитии которого наше правительство будет последовательным и продолжит делать все возможное, чтобы наша родина четко и уверенно продолжала идти путем демократии”, - говорится в послании, опубликованном на сайте правительства.
По словам Пашиняна, одним из доказательств шагов возглавляемого им правительства является достигнутый Арменией в опубликованном известной международной организацией “Журналисты без границ” Индексе свободы СМИ беспрецедентный прогресс: наша страна улучшила свои позиции на 19 пунктов и находится на 61-м месте.
“Уважаемые коллеги, свобода прессы является одной из важнейших ценностей, которые мы сегодня имеем в Армении, и мы должны сделать все для ее сохранения и развития. Еще раз поздравляю всех нас с Днем армянской прессы и желаю творческих успехов, свободной и безопасной работы”, - отмечается в послании.