10/16/2019   18:02  |  ԼՐԱՀՈՍ Շարունակվում են գերատեսչությունների բյուջետային հատկացումների հայտերի ուղղությամբ քննարկումները   Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվում են գերատեսչությունների բյուջետային հատկացումների հայտերի ուղղությամբ քննարկումները:  Մասնավորապես, այսօր...
10/16/2019   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախարար Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է էներգետիկայի ոլորտում կատարվող շինաշխատանքներին ՀՀ Սյունիքի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՏԿԵ նախարար Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» (ԲԷՑ) ՓԲԸ-ի կողմից Ասիական զարգացման բանկի ֆինանսավորմամբ...
10/16/2019   17:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը ցավակցություն է հայտնել ոստիկան Տիգրան Առաքելյանի զոհվելու կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցություն է հայտնել զոհված ոստիկան, ավագ՝ Տիգրան Առաքելյանի հարազատներին, ընկերներին, մտերիմներին:  Փաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Իմ...
10/16/2019   17:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանրային կյանքից պետք է դուրս մղվի «մլիցու», «գործ սարքող» ոստիկանի ընկալումը. Նորայր Նորիկյան Փաստաբան Նորայր Նորիկյանի խոսքով, խիստ մտահոգիչ է այն, որ հանրային կյանքում ոստիկանի կերպարի կամ ոստիկանության ընկալման խնդիր կա։ Փաստաբանը նաեւ այս խնդրի համատեքստում է դիտարկում լուսադեմին տեղի...
10/16/2019   17:33  |  Քրեական խրոնիկոն Ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ոստիկան է սպանվել․ հանցագործությունը բացահայտված է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը,ժամը 3.40-ին, ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի պահպանության բաժնի գիշերային ծառայություն իրականացրած կարգախմբերից մեկի ոստիկանները...
10/16/2019   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Երկիրը մտնում է ջունգլիների օրենքների տիրույթ. Երվանդ Բոզոյան «Հայաստանում արդեն ամեն ինչ խառնվել է, գործում են երկակի, եռակի ստանդարտներ եւ վերլուծելը բանականությունն օգտագործելն ուղղակի անիմաստ է, որովհետեւ մի գործողությունը ինչ-ինչ...
10/16/2019   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ Հայ մամուլի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ, Սիրելի՛ լրագրողներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Այս օրն առիթ է ևս մեկ անգամ արժևորելու ձեր դերը, ձեր կատարած աշխատանքը,  այդ...
10/16/2019   17:06  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե արդարություն հաստատելու փոխարեն ձգտենք հաստատել կեղծ սեր, ապա այն թանկ արյունը, որը Թավշյա հեղափոխության անելու շնորհիվ խնայվեց՝ վերածվելու է թարախի.Վարուժան Ավետիսյան «Ցնցված եմ ոստիկանների նկատմամբ այդ դաժան գործողությունից»,- այսօր հայտարարել է Վարուժան Ավետիսյանը, ով «Սասնա Ծռեր» համահայկական կուսակցության վարչության անդամ է։ ...
10/16/2019   16:45  |  Մարզական Հայտնի է՝ Մխիթարյանը երբ կարող է վերադառնալ խաղադաշտ Նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի վերականգնման ժամկետների վերաբերյալ: asromacalcio.com-ը հայտնում է, որ հայ...
10/16/2019   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ ՊԵԿ-ի գործառույթների առումով վարչապետը որոշակի դժգոհություններ հայտնել է. Անանյան Վարչապետի հետ մեր աշխատանքային քննարկումների ժամանակ իր հնչեցրած դժգոհությունները եղել են ՊԵԿ գործառույթների վերաբերյալ։ Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ պատասխանելով...

10/16/2019   15:33  |  Карабахский конфликт Сопредседатель МГ ОБСЕ от России в Арцахе сделал заявление для прессы Сопредседатель Минской группы ОБСЕ от России Игорь Попов после встречи посредников в Степанакерте с президентом Арцаха Бако Саакяном сделал заявление для прессы.
10/16/2019   15:20  |  Информационная платформа В России задумались об обязательной дактилоскопии для всех въезжающих в страну иностранцев МВД РФ прорабатывает вопрос о внедрении обязательной дактилоскопии для всех въезжающих в страну иностранцев вне зависимости от цели их прибытия.
10/16/2019   14:52  |  Криминальная хроника В Санкт-Петербурге женщина расчленила соседа и каталась с останками в маршрутке В конце марта 41-летняя женщина поссорилась с соседом по коммунальной квартире и ударила его молотком по голове. Добив мужчину несколькими ударами ногами, она расчленила тело.
10/16/2019   14:34  |  Лента новостей Арман Саркисян: поднять руку на полицейского – все равно, что поднять руку на государство “Все, кто попытается тем или иным способом поднять руку на государство, будут строжайше наказаны", -сказал он.
10/16/2019   14:07  |  Международные новости Неудачная шутка о женщинах обошлась американскому миллиардеру в 600 миллионов долларов 68-летний финансист сравнил работу с клиентами с соблазнением женщины, а также пошутил про гениталии.
10/16/2019   13:49  |  Лента новостей Пашинян рассказал о планах реализовать амбициозный проект в знак единения 10-миллионного армянства Правительство Армении планирует посадить 10 миллионов деревьев к 10 октября 2020 года
10/16/2019   13:28  |  Лента новостей Авиакомпания Ryanair анонсировала запуск прямых рейсов из Армении в Европу Ирландская авиакомпания Ryanair с января 2020 года начнет выполнять прямые рейсы из Еревана в Рим и Милан.
10/16/2019   13:01  |  Из жизни Жительница Индии родила в 75 лет По данным издания, женщина и ее 80-летний муж зачали ребенка с помощью процедуры ЭКО.
10/16/2019   12:39  |  Международные новости В России с начала 2019 года предотвратили 39 терактов Правоохранительные органы РФ с начала года не допустили 39 терактов, ликвидировали 49 террористических ячеек, члены которых планировали атаки в различных регионах страны.
10/16/2019   12:19  |  Лента новостей В ереванском медцентре рассказали о состоянии полицейского, подвергшегося нападению Состояние 25-летнего полицейского, пострадавшего в ходе нападения на проспекте Азатутюн в Ереване, оценивается как удовлетворительное.