Շատ բարձր մակարդակի քննարկումներ և բանակցություններ են լինելու. Փաշինյան 10/15/2019   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ուրախ եմ, որ մինչև մեր անձնական հանդիպումը կարողացել ենք շատ ջերմ և լավ աշխատանքային հարաբերություններ հաստատել»,-այս մասին այսօր Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ Գախարիան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Հայաստան է ժամանել այսօր։ Նրան «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
Վարչապետը նշեց, որ հանդիպման առաջին րոպեներից արձանագրել է՝ կողմերը համոզված են շատ բարձր մակարդակի քննարկումներ և բանակցություններ են լինելու, որոնց արդյունքում երկու երկրների միջև հարաբերություններն էլ ավելի են լավանալու։
«Եթե ինձ հարցնեն՝ որոնք կհամարեմ վերջին մեկ ու կես տարվա իմ վարչապետության շրջանի ամենակարևոր ձեռքբերումները, ես աներկբա առաջիններից մեկը կնշեմ Հայաստանի և Վրաստանի միջև նոր մակարդակի հարաբերությունների հաստատումը»,-ասաց Փաշինյանը։
Ամփոփելով խոսքը, ՀՀ վարչապետը հույս հայտնեց, որ Վրաստանն ու Հայաստանը համատեղ աշխատանքի արդյունքում շատ ավելի լավ հարաբերություններ կունենան։

“Отношения станут еще лучше”: Пашинян встретился с Гахарией 10/15/2019   15:01  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился  с грузинским коллегой Георгием Гахарией, прибывшим  сегодня с официальным визитом в Ереван. Грузинского премьера в ереванском аэропорту “Звартноц” встретил вице-премьер Армении Тигран Авинян.
“Рад, что до нашей встречи мы сумели установить теплые и хорошие рабочие отношения”, - сказал Никол Пашинян на встрече с Гахарией.
Премьер Армении отметил, что с первых же минут встречи было зафиксировано, что стороны уверены в том, что переговоры пройдут на очень высоком уровне, по итогам которых отношения между двумя странами станут еще лучше.
“Если меня спросят по поводу важных достижений за последние полтора года моего премьерства, то я считаю, что это, несомненно, вывод отношений между Арменией и Грузией на новый уровень”, - сказал Пашинян.
Премьер выразил надежду, что Армения и Грузия общими усилиями добьются дальнейшего улучшения двусторонних отношений.