Վարչապետը ժամանել է Աշխաբադ՝ ԱՊՀ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով 10/10/2019   22:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել են Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Էսենմուրադ Օռազգելդիեևը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Վիկտոր Գումինսկին։
Վաղը՝ հոկտեմբերի 11-ին, Աշխաբադում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ և կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
Աշխաբադում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունենալու նաև Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։
23:17 06/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը տիկնոջ և դուստրերի հետ ներկա է գտնվել Երևանում ՏՏ համաշխարհային համաժողովի հանդիսավոր բացման համերգին

Пашинян прилетел в Ашхабад для участия в саммите СНГ 10/11/2019   00:12  |  Лента новостей
В международном аэропорту Ашхабада премьер-министра Армении встретили вице-премьер Туркменистана Эсенмырат Оразгелдиев и первый заместитель исполнительного секретаря СНГ Виктор Гуминский. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Завтра, 11 октября, в Ашхабаде премьер-министр Никол Пашинян проведет встречу с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым и примет участие в заседании Совета глав государств-участников СНГ.
В Ашхабаде премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретится также с президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.