Պարզվում են 29-ամյա երիտասարդի սպանության հանգամանքները 10/10/2019   13:53  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ Անդրանիկի փողոցում 29-ամյա երիտասարդի սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
2019 թվականի հոկտեմբերի 09-ին՝ ժամը 21:10-ին, ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի ՀԱ թաղամասի Անդրանիկի փողոցի շենքերից մեկի բակում հնչել են կրակոցներ:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը:
Նույն օրը՝ ժամը 22:15-ին, ահազանգ է ստացվել նաև «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից այն մասին, որ հրազենային վնասվածքներով, Երևան քաղաքի Հարավարևմտյան թաղամասից իրենց մոտ է տեղափոխվել անհայտ տղամարդու դի:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քննչական բաժնի պետի կողմից որոշում է կայացվել՝ քննչական խումբ կազմելու մասին:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են անհետաձգելի մի շարք քննչական գործողություններ՝ հարցաքննություններ, դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել է 4 հատ պարկուճ և 1 գնդակ, արնանման հետքեր, վերցվել են փորձանմուշներ:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է տուժածի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1990 թվականին:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու համար նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատաձգաբանական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:
Հանձնարարություններ են տրվել հետաքննության մարմնին:
17:50 01/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Սպայկա» ընկերության աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում
20:08 30/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարված տղամարդը հիվանդանոցում մահացել է․ Զեյթունի ոստիկանները հայտնաբերել են կասկածյալին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
17:55 30/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊողոս Պողոսյանի սպանության գործով վարույթ է հարուցվել
18:04 27/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՆվեր Հովհաննիսյանի սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել Էջմիածին քաղաքի 51-ամյա բնակչին
11:54 25/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈւկրաինայի 65-ամյա քաղաքացին հետախուզվում էր որդուն սպանելու մեղադրանքով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
13:34 07/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները պարզել են Մալաթիա-Սեբաստիայում սպանության փորձ կատարողի ինքնությունը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
11:55 06/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա աղջկա սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացին կալանավորվեց

В Ереване застрелили 29-летнего парня 10/10/2019   14:20  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении проводит расследования для установления всех обстоятельств убийства 29-летнего парня на улице Андраника в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба СК.
9-го октября в 21:10 поступил вызов о том, что  во дворе одного из домов на улице Андраника Юго-Западном микрорайоне раздались выстрелы. На место отправилась оперативно-следственная группа.
В тот же день, в 22:15 поступило сообщение из медцентра “Эребуни” о том, что  к ним из вышеупомянутого района доставлено тело неизвестно мужчины с огнестрельным ранением.
По факту следственным отделом по административному району Малатия-Себастия СУ СК по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 и части 1 статьи 235 УК РА. Начальник следственного отдела принял решение о формировании следственной группы.
В ходе предварительного следствия были предприняты неотложные следственные мероприятия, в  частности проведены допросы, произведен осмотр места происшествия, в ходе которого обнаружены 4 гильзы, одна пуля, следы, похожие на кровь, взяты образцы. В результате предпринятых мероприятий установлена личность потерпевшего: им оказался житель Еревана 1990 года рождения.
Назначены судебно-медицинская, судебно-баллистическая, судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы.
“Предпринимаются неотложные следственные, оперативно-розыскные  мероприятия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего и обнаружение  предполагаемых преступников”, - отмечается в сообщении.