Դասապրոցեսը ընդհատելու նպատակով են զանգահարել 1-02 ծառայություն 10/10/2019   12:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 9-ին, ժամը 10.39-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Մուշի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել անհայտ քաղաքացի և հայտնել, թե Գյումրիի թիվ 15 դպրոցում ռումբ է տեղադրված:
Մեկնել են արագ արձագանքման բոլոր ծառայությունները, կազմակերպվել է աշակերտների և ուսուցչական կազմի տարհանում, տարածքը շրջափակվել է, հրավիրված սակրավորները դպրոցում և կից կառույցներում իրականացրել են որոնողական աշխատանք: Ոչինչ չի հայտնաբերվել:
Ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության, Մուշի բաժնի և ԱԱԾ Շիրակի մարզային վարչության ծառայողները, համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ ստացված տեղեկություններն իրացնելիս, նույն օրը, ժամը 16-ին բաժին են ներկայացրել նույն դպրոցի իններորդ դասարանի երեք աշակերտի: Տղաները հայտնել են, որ դասապրոցեսը ընդհատելու նպատակով են զանգահարել 1-02 ծառայություն և հայտնել, թե իբր դպրոցում ռումբ է տեղադրված:

Установлены авторы и причина ложного вызова о бомбе в одной из гюмрийских школ 10/10/2019   13:41  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила новые подробности по инциденту с ложным звонков о бомбе, якобы заложенной в одной из школ в Гюмри.
9-го октября в 10:44 в службу "911" поступило сообщение о том, что в школе № 15 на улице Есаяна в Гюмри заложена бомба. На место отправились оперативная группа областного спасательного управления МЧС и один боевой расчет. Взрывного устройства на месте обнаружено не было.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям в тот же день, в 16:00, в полицейский отдел явились трое учеников той же школы. Они рассказали, что позвонили в Полицию и сообщили о якобы заложенной в школе бомбе, чтобы прервать занятия. Подростков передали родителям. Готовятся материалы.