10/09/2019   19:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետը և Ալեքսիս Օհանյանը քննարկել են Հայաստանում ՏՏ ոլորտի զարգացման հարցեր Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է WCIT 2019 մասնակից, Reddit սոցիալական ցանցի համահիմնադիր, ամերիկահայ գործարար Ալեքսիս Օհանյանին: Վարչապետը ողջունել է Ալեքսիս Օհանյանին Հայաստանում,...
10/09/2019   19:36  |  Քրեական խրոնիկոն «Vertu» ապրանքանիշի թանկարժեք հեռախոս հիվանդանոցից վերադարձած դատապարտյալի մոտ Հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 14:35-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի խուզարկությունների սենյակում անձնական խուզարկության են ենթարկել Միքայելյանի անվան վիրաբուժական...
10/09/2019   19:29  |  Քրեական խրոնիկոն Խուլիգանության մեղադրանքով հետախուզվող 27-ամյա աղջիկը հայտնաբերվել է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Հոկտեմբերի 8-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները, ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս, ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողների հետ համատեղ մայրաքաղաքի...
10/09/2019   19:21  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ պաշտպանության նախարարը հետևել է համատեղ զորավարժության եզրափակիչ փուլին Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարանում անցկացվել է ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման ստորաբաժանումների ներգրավմամբ հայ-ռուսական համատեղ գումարտակային...
10/09/2019   18:56  |  Մեկնաբանություն Սա պարզունակ քայլ է՝ ինձ լռեցնելու համար . Արա Վարդանյան Հայաստան Համահայկական հիմնադրամի նախկին տնօրեն Արա Վարդանյանը Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի ՝իր նկատմամբ խափանման միջոցը փոխելու որոշման վերաբերյալ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում գրել...
10/09/2019   18:49  |  Քրեական խրոնիկոն Արա Վարդանյանին կալանավորելու որոշում է կայացվել Այսօր, Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ Հայաստան Համահայկական հիմնադրամի նախկին տնօրեն Արա Վարդանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց գրավը վերացվեց ու նրա նկատմամբ որպես...
10/09/2019   18:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Կառավարությունում մեկնարկել է պետական գերատեսչությունների 2020 թ. բյուջետային հայտերի քննարկումը Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր մեկնարկել են պետական գերատեսչությունների 2020 թ. բյուջետային հայտերի քննարկումները: Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի...
10/09/2019   18:28  |  Հարցազրույց Ստեղծվում է մի վիճակ, երբ փաստացի վտանգ կա, որ Հայաստանի վրա կբարդվի բանակցությունները փակուղի մտցնելու մեղքը ՝ այստեղից բխող բոլոր հետեւանքներվ. Արմեն Աշոտյան Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին «Փաստինֆո»-ն զրուցել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի հետ։  -Պարոն Աշոտյան,...
10/09/2019   18:22 Բուլղարիայի դեսպանի գնահատմամբ Հայաստանի դատաիրավական բարեփոխումների ռազմավարության նախագիծը հաջողված է Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ցոցորկովա-Կայմակտչիևա Մարիա Պավլովային: Այս մասին հայտնում են  ՀՀ ԱՆ...
10/09/2019   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ «Գործընկերության տրամաբանությունը շատ կարևոր է. չի կարող տնտեսական հեղափոխությունը լինել մենախոսություն, դա պետք է լինի երկխոսություն». վարչապետ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մասնակցել է «Ի՞նչ անել-2. տնտեսական հեղափոխություն՝ ընկալումը և գործարկումը» գիտագործնական խորհրդաժողովին՝ նվիրված տնտեսական հեղափոխության իրականացման...

10/09/2019   14:19  |  Лента новостей Президент Армении не получал предложения об отстранении Давида Тонояна от должности министра обороны Аппарат президента Армении не получал предложений об освобождении Давида Тоноян от должности министра обороны.
10/09/2019   14:09  |  Криминальная хроника Девятилетнего мальчика обвинили в убийстве пяти человек в США Девятилетнего жителя Иллинойса обвинили в пяти убийствах, двух поджогах и одном поджоге с отягчающими обстоятельствами.
10/09/2019   13:50  |  Информационная платформа Армения и Латвия возобновят прямое авиасообщение Рейсы по маршруту Ереван-Рига-Ереван будут осуществляться с мая 2020 года с периодичностью два раза в неделю.
10/09/2019   13:37  |  Чрезвычайное просшествие Сигнал о бомбе в одной из школ в Гюмри оказался ложным Сегодня в 10:44 в службу "911" МЧС Армении поступило сообщение о том, что в школе №15 на улице Есаяна в Гюмри заложена бомба.
10/09/2019   13:13  |  Чрезвычайное просшествие Спасатели проверяют сообщение о бомбе в одной из школ в Гюмри Сигнал о бомбе, заложенной в одной из школ Гюмри, поступил в МЧС Армении в среду, 9-го октября.
10/09/2019   13:08  |  Лента новостей Президент Армении встретился с Ким Кардашян и ее сестрой Президент Армении Армен Саркисян принял всемирно известную телезвезду Ким Кардашян и ее сестру Кортни Кардашян.
10/09/2019   13:01  |  Лента новостей Руководитель пресс-клуба "Зеркало" Анжела Товмасян обратилась к главе Следственного комитета Армении Руководитель пресс-клуба “Зеркало” Анжела Товмасян обратилась с заявлением к председателю Следственного комитета Армении Гайку Григоряну в связи с инцидентом, имевшим место 5-го октября.
10/09/2019   12:08  |  Лента новостей Ученые предрекли катастрофическое усиление жары Американские ученые выяснили, что волны жары станут значительно больше в размерах к середине текущего столетия.
10/09/2019   11:52  |  Лента новостей Сергей Смбатян выступит в La Scala Художественные руководитель и главный дирижер Государственного симфонического оркестра Армении Сергей Смбатян 14-го октября выступит в одном из мировых оперных центров – в миланском театре “Ла Скала”(Teatro alla Scala).
10/09/2019   11:45  |  Экономика "Помимо сухих цифр": Пашинян назвал важные факторы развития экономики Армении Пашинян отметил, что в основе развития Армении правительство видит индивидуальные усилия.