Կանխվել է ՌԴ քաղաքացու ինքնասպանության փորձը 10/02/2019   12:38  |  Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 10:17-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր քաղաքի Ջերմուկի խճուղու թիվ 51 շենքի 4-րդ հարկի պատշգամբից քաղաքացին ցանկանում է նետվել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Վայք քաղաքի Ջերմուկի խճուղու թիվ 51 շենքի բնակարաններից մեկի (4-րդ հարկ) պատշգամբից քաղաքացին ցանկանում է նետվել:
Փրկարարները քաղաքացիների և ոստիկանների հետ համատեղ կանխել են ՌԴ քաղաքացի Արթուր Ա.-ի (ծնված 1978 թ.) ինքնասպանության փորձը: Փրկարարները քաղաքացուն հանձնել են ոստիկաններին:

В Армении предотвратили попытку самоубийства гражданина России 10/02/2019 17:45 | Чрезвычайное просшествие
В городе Ехегнадзоре Вайоцдзорской области Армении предотвратили попытку самоубийства гражданина России.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 2 октября в 10:17 в службу “911” поступило сообщение о том, что гражданин пытается броситься с балкона квартиры, расположенного на четвертом этаже здания № 51 на Джермукском шоссе в городе Ехегнадзор; требуется помощь спасателей.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного регионального управления СС МЧС РА.
Спасатели вместе с полицейскими и гражданами предотвратили попытку суицида гражданина России Артура А. 1978 года рождения. Спасатели передали его полицейским.