Ուկրաինայի 65-ամյա քաղաքացին հետախուզվում էր որդուն սպանելու մեղադրանքով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) 09/25/2019   11:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 24-ին ոստիկանության ՔՀԳ վարչության և ԱՀ ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած համատեղ միջոցառմամբ Արցախի Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր քաղաքում հայտնաբերվել և ոստիկանություն ՔՀԳ վարչություն բերման է ենթարկվել Ուկրաինայի ոստիկանության նախաձեռնությամբ միջազգային հետախուզման մեջ գտնվող Ուկրաինայի քաղաքացի, 65-ամյա տղամարդը։ Այս մասին հայտնում են  ՀՀ ոստիկանությունից։
Նա մեղադրվում է Ուկրաինայի քրեական օրենսգրքի 115-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու մեջ։ Սեպտեմբերի 16-ին Ուկրաինայի Միրոնովկա գյուղում տղամարդը սպանել էր 42-ամյա որդուն, այնուհետև օդանավով տեղափոխվել էր Հայաստան ու թաքնվել։
65-ամյա տղամարդը ձերբակալվել և տեղափոխվել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՁՊՎ։
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին տեղեկությունը փոխանցվել է հետախուզումը նախաձեռնողին։
13:34 07/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները պարզել են Մալաթիա-Սեբաստիայում սպանության փորձ կատարողի ինքնությունը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
11:55 06/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա աղջկա սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացին կալանավորվեց
17:11 05/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա կնոջ սպանության գործով Վրաստանի քաղաքացուն մեղադրանք է առաջադրվել. ՔԿ

Разыскиваемый за убийство сына 65-летний гражданин Украины обнаружен в Арцахе(Видео) 09/25/2019   12:16  |  Криминальная хроника
Разыскиваемого Полицией Украины 65-летнего мужчину обнаружили в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
“24-го сентября благодаря совместным усилиям сотрудников Главного управления уголовного розыска Полиции Армении и Полиции Арцаха в арцахском городе Бердзоре был обнаружен и подвергнут приводу 65-летний гражданин Украины, находившийся в международном розыске по инициативе Полиции Украины”, - говорится в сообщении.
Он обвиняется в совершении преступления, предусмотренного статьей 115 Уголовного кодекса Украины. 16-го сентября мужчина в украинском селе Мироновка убил своего 42-летнего сына, после чего прилетел на самолете в Армению и скрывался. Мужчина был задержан и доставлен в Управление Полиции по Еревану.