Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները 09/25/2019   17:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները: Նրանք  հրաժարվել են հարցաքննության ընթացքը տեսանկարահանելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի առաջարկից և մեջբերելով «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածը՝ չեն բացահայտել տեղեկատվության  աղբյուրը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քննիչի հարցին, որ դեպքին ականատես վկան, ծանոթանալով հրապարակումներին, ժխտել է հրապարակումներում ներկայացված հանգամանքները, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հակասական տեղեկատվության վերաբերյալ դիրքորոշում չեն հայտնել և պարզաբանել են, որ իրենք ընդամենը հրապարակել են իրենց աղբյուրների հայտնած տեղեկատվությունը՝ կրկին հրաժարվելով բացահայտել աղբյուրը:
Հայտնում ենք, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքին ականատես վկան իր լրացուցիչ ցուցմունքում հայտնել է, որ ԶԼՄ-ներին դեպքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չի հայտնել: Ավելին՝ նա վրդովմունք է հայտնել՝ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած ապատեղեկատվության վերաբերյալ:
14:23 12/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեում կիրականացվեն կառուցվածքային փոփոխություններ
09:50 12/09/2019  |  Մամուլ«Հարցաքննության» կհրավիրվեն քառօրյայի մասնակիցները. «Հրապարակ»
18:04 11/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմփոփ տվյալներ ՝ 2019 թվականի 1-ին կիսամյակում ՀՀ քննչական կոմիտեում և ենթակա ստորաբաժանումներում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ
13:58 09/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿ վարույթ են ընդունվել «Նուբարաշեն» և «Հրազդան» ՔԿ հիմնարկներում տեղի ունեցած անկարգությունների դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործերը
16:18 05/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ կարգապահական հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել Արսեն Այվազյանը
14:44 05/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՅուրա Իվանյանը շարունակում է պաշտոնավարել. Հայտնում է ՔԿ-ն
09:33 03/09/2019  |  ՄամուլՅուրի Իվանյանի հեռախոսը կառգրավվի, բոլոր ինֆորմացիաները կստուգվեն. «Հրապարակ»

Редакторы сайтов “Hayeli.am” и “Armlur.am” допрошены по делу о смерти экс-главы Полиции Армении 09/25/2019   17:54  |  Криминальная хроника
Редакторы сайтов “Hayeli.am” и “Armlur.am” сегодня были допрошены в качестве свидетелей по уголовному делу, возбужденному по факту смерти бывшего начальника Полиции Армении Айка Арутюняна. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении в соцсети Facebook.
“Они отказались от предложения органа предварительного следствия о проведении видеосъемки хода допроса и, сославшись на статью 5 закона РА “О средствах массовой информации”, не раскрыли источник информации. В ответ на вопрос о том, что свидетель-очевидец инцидента, ознакомившись с публикациями, опроверг представленные в публикациях обстоятельства, представители СМИ не высказали позиций по противоречивой информации и пояснили, что они всего лишь обнародовали сведения, предоставленные им их источником, вновь отказавшись раскрыть его”, - говорится в релизе СК.
В Следственном комитете также сообщили, что очевидец инцидента с гибелью Айка Арутюняна в своих дополнительных показаниях заявил, что не передавал каких-либо сведений СМИ.
Более того, как отмечается в сообщении ведомства, он выразил негодование по поводу появившейся в СМИ дезинформации.
15:29 25/09/2019  |  Лента новостейГенпрокурор Армении прокомментировал информацию о возможном давлении на Айка Арутюняна по делу 1 марта
12:02 25/09/2019  |  Лента новостейРоберт Кочарян выразил соболезнования семье экс-главы Полиции Армении Айка Арутюняна
11:57 25/09/2019  |  Лента новостейОмбудсмен Армении отреагировал на отправку следственным органом писем двум СМИ в связи с делом о смерти Айка Арутюняна