Նախագահը պարգեւատրել է բազմազավակ ընտանիքներին, մշակութային գործիչներին 09/20/2019   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Անկախության տոնի առթիվ պարգեւատրել է մշակույթի գործիչների եւ բազմազավակ ընտանիքների։
Մասնավորապես՝ ընտանիքի կայացման և ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի, զավակներին խնամելու և դաստիարակելու, նրանց ֆիզիկական և բարոյական զարգացումն ապահովելու համար ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ծնողական փառքի մեդալով է պարգեւատրել 12 զավակ ունեցող Շուշանիկ Ռստակյանին, 15 զավակ ունեցող Անժելա և Մարտիկ Մելքոնյաններին, 10 զավակ ունեցող Ծաղիկ և Արմեն Վարդանյաններին,8 զավական ունեցող Մարինե Սարգսյանին և Մուշեղ Խաչատրյանին։
ՀՀ վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում է շնորհվել Բաբկեն Չոբանյանին, Կոմիտասի անվան ազգային քառյակի ջութակահար, գեղարվեստական ղեկավար Էդուարդ Թադևոսյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Ալտահար Ալեքսանդր Կոսեմյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով:
Քառյակի երկրորդ ջութակահար Սյուզի Երիցյանը պարգևատրվել է Մովսես Խորենացու մեդալով:
Քառյակի տնօրեն Սամվել Մեսրոպյանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով:
Գրական-մշակութային երկարամյա բեղմնավոր գործունեության համար Ալեքսանդր Թոփչյանը պարգեւատրվել է Մովսես Խորենացու մեդալով։

Президент Армении наградил деятелей культуры и многодетные семьи 09/20/2019   12:16  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Дня независимости Армении наградил деятелей культуры и многодетные семьи.
В частности, президент наградил Шушаник Рстакян(12 детей), Анжела и Мартик Мелконянов(15 детей), Цаких и Армен Варданянов(10 детей), а также Марине Саркисян и Мушега Хачатряна(8 детей) медалью Родительской славы.
Награда присуждена за вклад в дело становления и укрепления семьи, уход и воспитание десяти детей, обеспечение их физического и морального развития
Армен Саркисян также присвоил Бабкену Чобаняну почетное звание заслуженного артиста Армении.
Президент таке подписал указ о награждении членов Национального квартета им. Комитаса.
Скрипач, художественный руководитель Национального квартета имени Комитаса Эдуард Тадевосян награжден орденом “За заслуги перед Отечеством” 1-ой степени.
Альтист Александр Косемян награжден медалью “За заслуги перед Отечеством” 1-ой степени.
Второй скрипач квартета Сюзи Ерицян награждена Медалью Мовсеса Хоренаци.
Директор квартета Самвел Месропян награжден Медалью признательности.
Помимо этого, президент Армении подписал также указ о награждении Александра Топчяна медалью Мовсеса Хоренаци.
Награда присуждена Топчяну за многолетнюю плодотворную литературно-культурную деятельность.
17:41 19/09/2019  |  Информационная платформаРяд улиц в Гюмри перекроют в связи с празднованием Дня независимости Армении(Видео)