Փաշինյաննը փակ հանդիպում է անցկացնում ԱԱԾ աշխատակազմի հետ 09/20/2019   09:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս պահին փակ հանդիպում է ունենում ԱԱԾ աշխատակազմի հետ։ Նա  մի շարք հարցերի շուրջ որոշել է խոսել ԱԱԾ աշխատակիցների հետ,  լրագրողներին խնդրել է դուրս գալ դահլիճից ու անջատել հեռարձակումը։
Մինչ այդ նա ԱԱԾ-ին է ներկայացրել երեկ կառույցի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակված ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի առաջին տեղակալ Էդուարդ Մարտիրոսյանին։
«Պետք է արձանագրեմ, որ պարոն Մարտիրոսյանն իր ողջ աշխատանքային գործունեությունը ծավալել է ԱԱԾ–ում։ Այսինքն` եթե ճիշտ եմ հիշում, դուք որևէ այլ տեղ չեք աշխատել»,– ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետը կարծիք հայտնեց, որ ԱԱԾ–ն կայացած ինստիտուտ է, բայցև կարևորեց կառույցի պրոֆեսիոնալիզմի շարունակական բարձրացումը։
«Ամեն հաջորդ օր մեզանից յուրաքանչյուրը պետք է ունենա ինտելեկտուալ և պրոֆեսիոնալ ավելի բարձր մակարդակ, որովհետև սա է առաջընթացի գրավականը»,– ասաց նա։
Էդուար Մարտիրոսյանը շնորհակալություն հայտնեց վարչապետին` վստահության համար` հավաստիացնելով, որ ԱԱԾ աշխատակիցներն օժտված են անհրաճեշտ պրոֆեսիոնալիզմով` ապահովելու ՀՀ և Արցախի անվտանգությունը։
16:24 19/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄանվել Գրիգորյանի ունեցվածքը խի՞ չեք վաճառում. Փաշինյանը «խռովեց» գնաց (տեսանյութ)
17:13 18/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետի հետ միասին ձերբակալվել են եւս երկուսը. ԱԱԾ

Пашинян провел закрытую встречу с сотрудниками СНБ Армении 09/20/2019 10:11 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел закрытую встречу с коллективом Службы национальной безопасности Армении.
Перед этим Пашинян представил временно исполняющего обязанности директора СНБ Эдуарда Мартиросяна.
“Должен констатировать, что вся трудовая деятельность г-на Мартиросяна связана с СНБ, то есть, если я правильно помню, вы не работали в другом месте”, - сказал он, представляя врио главы Службы нацбезопасности.
Премьер выразил мнение, что СНБ – состоявшийся институт, но при этом указал на важность последовательного повышения уровня профессионализма.
Он назвал залогом прогресса ежедневную работу над повышением своего интеллектуального и профессионального уровня.
Эдуард Мартиросян поблагодарил премьера за доверие, заверив, что сотрудники СНБ обладают необходимым профессионализмом для обеспечения безопасности Армении и Арцаха.